Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Tvrdé výcvikové metody

Vydáno 19.10.2005

Blíží se zima, všichni si dělají zásoby, schraňují dříví a opatřují si kožichy. Také naši pejskové se připravují na drsnou zimu, jež u nás vládne. Třicet stupňů pod nulou není v Pusinkově žádný rekord. Jenom opravdu připravený tvor přežije takový krut bez úhony. Samozřejmě to nemůžeme nechat celé na nich, musíme být odmalička přísní a důslední, jako ostatně při všem, co se s bígly podniká, přesně podle hesla, že pes má být ke svému dobru nucen.

Je nám jasné, že použité výcvikové metody jsou drsné, a u citlivějších a nepoučených pozorovatelů mohou vzbudit záporné reakce, ale věřte, že je to v zájmu našich psů. S tréningem nečekáme až na podzim, ale formu pejskům ladíme celý rok, začínáme u štěňat, v některých případech ještě když jsou u mámy v bříšku (obr. č. 1), a nelitujeme času ani jiných obětí. Totéž samozřejmě požadujeme také od budoucích majitelů našich štěňat, a zatím si nemůžeme ani slovem postěžovat, všichni naši psi se mají podle našich, ale hlavně svých představ, i když někde samozřejmě zvolili lidé méně drastické metody a začínají postupně, jako u fenky Glamour Gait (Fiony) z Vranova (obr. č.4).

Že na svůj výcvik pejskové nezapomínají ani po čase, dokázal třeba Fine Flash (Badík), jenž při svém prázdninovém pobytu u nás, zatímco jeho rodina byla u moře, nekompromisně trval na přísném zacházení (obr. č.5).

Ať už naši psi žijí v Michiganu, u Norimberku, na břehu Středozemního moře nebo v Trubíně, zůstáváme v klidu, protože víme, že jsme je na život s jejich lidmi připravili jak jsme nejlépe dovedli.

Těhule v posteli Cecilka v posteli Beruška stoluje Příliš velký pelech pro bígla Ten bígl se vůbec nestydí


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek