Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Podzimní výstava v Českých Budějovicích

Vydáno 9.10.2005

Radovat se, že letošní první vyhrání na mezinárodní výstavě v Brně našim lidem vyžene z kapsy, byla pěkná hloupost. Možná jim vyhnalo peníze; pořád si naříkají, že výstavy jsou dražší a dražší, ale bohužel vozili pohárky celý rok a nějak se nám nedařilo jim to neustálé cestování znechutit. A o tom, jak milujeme jízdu v autě s naším člověkem, už tady pár slov padlo. No, problinkali jsme se celou výstavní sezónou až k naší poslední výstavě v Českých Budějovicích. Nemělo smysl nic sabotovat, protože někteří z nás jsou nepoučitelní, a přestože cestování je pro ně úplně nejvíc nejhorší zážitek, na výstavě se vždy natřásají úplně sami od sebe. Že, Adónisi !?!?!

A tak to dopadlo tak, že si Áda tím svým naparováním nadělil další CAC a porazil ve třídě mého bratra Denyho. My holky jsme nechtěly zůstat pozadu, takže z toho nakonec byl ještě (bez naparování samozřejmě) 2x Res. CAC pro mne a pro mámu Nelu a hlavně CAJC pro Škopka.

Na speciální výstavě na Konopišti před třemi týdny se na nás přišla podívat dvě mimina Íčka se svými lidmi. Tentokrát se na nás přišlo podívat další Íčko, kluk Impulse. Když se podíváte na obrázek obou holek a toho kluka, zjistíte, že chytli všichni dohromady nějaký divoký bacil a nemít vodítka, lítali by metr ve vzduchu. To víte, štěňata. Ale moji lidé byli i tentokrát nadšeni, jakobychom my Déčka byla nějaká ošklivá neboco.

Večer, když jsme přijeli domů, dostali konečně za celý dlouhý den najíst a mohli si zchrupnout, přijely za našimi lidmi tety z Prahy. Jejich psů je mi líto ještě víc než nás, protože je ti jejich lidé vozí ještě daleko úplně nejvíc než nás. A úplně hodně daleko.

Sobota to byla povedená, krásné počasí, sluníčko a tak, takže se nelze ani divit, že měli všichni dobrou náladu. Náš člověk druhý den ráno říkal, že tentokrát nikoho ani nepomlouvali, a jestli někdo přece jen škytal, muselo to být z přemíry jídla.
Já Adélka

Vítězný Adónis Vítězný Škopík Pořadí holek Malé Íčko


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek