Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Speciální výstava na Konopišti

Vydáno 17.9.2005

Naše účast na výstavách by se dala přirovnat k výstřelu z brokovnice. Jedeme s několika psy a nějaký ten pohárek trefíme. Na Speciální výstavu Beagleclubu ČR jsme z brokovnice nestříleli, vzali jsme tam jen Škopka. Tvrdit ale, že jsme jeli najisto a stříleli ze snajperky, by byla nehorázná troufalost, ale spíše hloupost, protože ve třídě mladých, kam jsme ji přihlásili, je stále větší konkurence. Výsledek ze speciální, případně klubové výstavy, je nutný ke splnění chovných podmínek bígla, a tak jsme se v této třídě potkali se čtrnácti pěknými fenkami. Škopkovo vítězství s oceněním Výborná 1, CAJC, Vítěz mladých Speciální výstavy Beagleclubu ČR, bylo něco jako když vystřelíte flobertkou někam směrem, odkud slyšíte plácání křídel a spadne vám na hlavu kachna. Byla to Škopkova teprve druhá opravdová výstava, na té první na jaře v Českých Budějovicích skončila mezi třinácti fenkami druhá. Co se nás týká, kachny nosíme domů docela rádi.

Adélčin bratr Dark Dandy byl ve třídě mladých Výborný 4, její druhý bratr Dark Duke(Deny), dostal ve třídě pracovní ocenění Výborný 1, CAC.

Protože jsme jeli jen s jednou fenkou, brali jsme speciálku spíše jako společenskou událost, vystavili jsme si jednoho Škopka a pak obtěžovali ostatní svojí přítomností. Škopek to bral taky tak. Na druhém obrázku je totiž ve společnosti své babičky Cindy a svého dědy Chance.

Velkou radost nám udělaly holky z I-vrhu , které se za námi i se svými lidmi přijely podívat a daly nám najevo, že jsou se svými novými rodinami nejšťastnější bíglí holky na světě. Jen neprokoukly maličkou lest, totiž, že je tam jejich lidé vzali, aby holky nasály něco toho výstavního vzduchu a na jejich první skutečné výstavě za rok se nezakuckaly.

Vítězka mladých speciální výstavy Škopík s babi a dědou Íčka z řetízků utržená


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek