Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Intercanis Brno

Vydáno 5.7.2005

V každém psovi je slunce, je jen potřeba nechat je svítit... Tuto větu kdysi řekl známý filosof Psókratés. No, a takové slunce asi objevila anglická rozhodčí paní Veronica Bradley v našem pejskovi z C-vrhu Coursíkovi. Jinak si totiž neumíme vysvětlit jeho ocenění Výborný 1, CAJC ve třídě mladých mezi ostatními psy. Stalo se to tuto sobotu v Brně na výstavě Intercanis. Course tam zvítězil ve třídě mezi dalšími 8 pejsky a zmiňujeme to proto, že podle našeho názoru měl pro vítězství, mírně řečeno, nejmenší předpoklady. Rozhodně jsme ho neprodávali jako budoucího šampiona, protože jsme si byli dobře vědomi některých jeho nedostatků. Ale stalo se.

Do Brna jsme jeli bez mámy, které nebylo ten den dobře, a nedělali si žádné velké naděje. Je sice pravda, že zmíněná paní rozhodčí má mnoho společného s paní Jane May, které se naši psi před třemi týdny líbili (je její matkou), ale nemohli jsme očekávat, že se to nějak výrazně odrazí na výsledku této výstavy. Nakonec to ale vypadalo, že mají na psy názor docela podobný. Cecilka vyhrála ve třídě s oceněním Výborná 1, CAC a Batynka skončila Výborná 3, tedy stejný výsledek jako na klubovce. Nela dostala výbornou bez pořadí, což nás nepřekvapilo, protože i když je naprosto standardní, v Anglii chtějí od bíglů přeci jen delší nohy. A Biggy se stal Nejlepším veteránem a postoupil tak do závěrečných soutěží, kam jsme ho vyslali se zkušenou handlerkou Alicí. V této soutěži pak skončil na stupních vítězů. Na poháru je napsáno zlatým písmem: Nejhezčí veterán dne 2. místo, ale to je taková krkolomná formulace. My říkáme, že stal vicenejkrásnějším veteránem, což jak uznáte, zní mnohem míň komplikovaně. Ale je to jen mezi námi. On si na formality nepotrpí a za tenhle titul by vám prostě mohl počůrat nohu.

Aby toho nebylo málo, ještě jsme se dozvěděli, že Adélky bratr Deny (Dark Duke) zvítězil v neděli na výstavě v Polsku ve třídě mladých s titulem CAJC a v úterý složil úspěšně Zkoušky základní ovladatelnosti s výborným prospěchem. A pak, že jsou bíglové neovladatelní. Lovecké zkoušky už stihnul vyhrát před časem. Teď už mu chybí jen zkoušky lavinového a slepeckého psa. Blahopřejeme.

Vítězný veterán Cecilka na stole Cecilka na stupni vítězů Závěrečné boje Skoronejhezčí veterán výstavy


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek