Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Klubovka 2005

Vydáno 11.6.2005

Na letošní Klubovou výstavu Beagleclubu ČR jsme odjížděli se smíšenými pocity. Na klubovku je skoro povinnost jet, ale na druhou stranu musí každý počítat s tím, že tady potká přes stovku toho nejlepšího flekatého, co se u nás za poslední dobu urodilo. Klubová a speciální výstava jsou vlastně takové dvě vrcholné události v roce, posouzení psa na jedné z nich je nutné ke splnění podmínek chovnosti, a také si pořadatelé dávají záležet, aby tyto výstavy posuzovali významní rozhodčí ze zahraničí.

Klubovou výstavu proto letos přijeli posuzovat manželé Jeff a Jane May z Velké Británie. A v tom bylo další čertovo kopýto. Na jednu stranu jsme se těšili, protože kdo jiný by měl posoudit, jakým směrem spěje chov bíglů u nás, než zkušení posuzovatelé ze země jejich původu, na druhou stranu jsme měli obavy, protože naši bíglové se spíše než anglickým psům, podobají americkému typu bígla. Standard je sice stejný, ale když se zeptáte Adélky nebo Škopka, rozhodně dají přednost hamburgeru před ovesnou kaší. Dvě holky, které v tom nedělají rozdíl, tedy Beruška a Otylka, měly plno rodičovských starostí, takže nás jela do Zbraslavi u Brna zachraňovat Cecilka s Baty a Biggym, u Adélky jsme měli úplně jasno, že bude moc malá a Denebola? Ano, to byl jeden velký otazník. Trošku jsme museli zataktizovat a holky rozházet po třídách a o předvedení Deneboly jsme požádali tetu Alici, která je na ni taky tak trochu zodpovědná. Má totiž jejího tátu.

A výsledek
Už třída mladých nás velmi mile překvapila, když zvítězila mezi dalšími 22 fenkami s oceněním Výborná 1, CAJC, Klubový vítěz mladých 2005. Po ní si pro další pohárek došla v mezitřídě Cecilka s oceněním Výborná 1, CAC a nakonec překvapení největší, Denebola ve svých třech letech na své první výstavě vyhrála otevřenou třídu, když porazila dalších 17 konkurentek se známkou Výborná 1, CAC. Na této výstavě se také poprvé posuzovaly zvláštní kategorie, totiž z každé třídy byl vybrán do závěrečné soutěže jedinec s nejlepší hlavou, pohybem a nejatraktivnějším zbarvením. A Denebola postoupila do této soutěže s nejkrásnějším pohybem v této třídě. Potom jsme všichni hrozně zmokli, takže další třídy už se posuzovaly pod střechou. Batynka dostala ve svých sedmi letech Výbornou 3 a moc krásný posudek a Biggy byl ve veteránech Výborný. Radost nám udělal i Cecilky bratr Correct Caddy, který skončil ve třídě mladých mezi dalšími 19 pejsky s oceněním Výborný 2 a postoupil do závěrečné soutěže o neatraktivnější zbarvení. Jeho bratr Course byl také Výborný. No, a aby toho nebylo málo, Biggy úspěšně reprezentoval chovatelskou stanici Tergy a obsadil spolu s ostatními jejími pejsky druhé místo. Ale hlavně Cecilka nakonec vyhrála soutěž O nejkrásnější hlavu a její bratr Caddy měl nakonec nejatraktivnější zbarvení. To vše ze 140 přihlášených konkurentů.

Holky a kluci nám zkrátka ten den udělali ohromnou radost, byli vzorní, hodní a trpěliví. Jen, pochvala - nepochvala, do té ovesné kaše se jim pořád nechce.

Vítězná Adélka Vítězná Cecilka Vítězná Denebola


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek