Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Mezinárodní výstava Nitra

Vydáno 28.5.2005

Naše dvě fenky Nela s Adélkou mají za sebou první zahraniční výstavu. Jejich panička je totiž vystavovala na Mezinárodní výstavě psů v Nitře na Slovensku.

Už nějaký čas jsme věděli, že se tam Adélka potká se svým bratrem Dandym, který byl také na své první zahraniční výstavě. Byli jsme z toho pěkně nervozní už od počátku, naši nervozitu pak ještě znásobilo zjištění, že ty tam jsou doby, kdy si naši bíglové jezdili na Slovensko pro laciná vítězství. V novinách se může každý dočíst, že Slovensko vzalo reformy za správný konec a stává se hospodářským tygrem, když jsme pak pořádně prozkoumali konkurenci, zjistili jsme, že se to vztahuje i na zdejší bíglí populaci.

Dandy nastoupil ve třídě mladých a spolu s ním tam byli takoví pejsci, že jsme paní rozhodčí vůbec nezáviděli její práci. Každý z nich totiž mohl být vítězem. Dandyho ocenění Výborný 3 nám proto nepřipadalo vůbec špatné. Pak nás velmi mile překvapila Adélka, když také ve třídě mladých zvítězila s oceněním Výborná 1, CAJC, čímž potvrdila, že by přece jen mohla od mámy Nely něco okoukat. Na poslední fotografii je společně s paní rozhodčí Libuší Ubrovou a s pejskem, který získal titul BOB. No a Nela vyhrála skoro až nakonec třídu šampionů s oceněním Výborná 1, CAC, ke kterému pak přidala ještě titul Res. CACIB.

Ze všech třech pejsků máme radost a musíme je pochválit, že byli v nečekaném a skoro tropickém vedru úplně vzorní.

Adélka při posuzování Závěrečný boj o prvenství Nejlepší mladá fenka a vítězný pejsek


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek