Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Sobota...

Vydáno 21.5.2005

Docela náročný a pro změnu zase bíglí víkend jsme prožili v sobotu a neděli 21. a 22. května. Nejprve nás v sobotu čekala Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích.

Přijeli jsme opět tak akorát, aby šel na řadu Adónis, táta bleskově omrknul situaci v kruhu, a když zjistil, že paní rozhodčí zrovna posuzuje pejska číslo 235, vehementně se dožadoval vstupu do kruhu, protože Áda měl 236 (Žádám opakování ceremoniálu !!!). Nevšimnul si ovšem, že v katalogu chybí výrazněji odlišené rozdělení do tříd, pejsek sice byl před Ádou, ale současně byl ještě ve třídě mladých. Prostě kdyby si někdo náhodou nevšimnul, že jsme přijeli...

Áda po tom v klidu nastoupil a skončil ve třídě druhý se známkou Výborný 2, Res. CAC. Po něm nastoupil Biggy, kterého jsme k jeho obrovské radosti už zase začali vláčet po výstavách, protože se stal veteránem. Je mu osm let a úplně to člověka děsí, jak ten čas letí. Biggy skončil se známkou Výborný 1 s titulem Nejlepší veterán. Po něm dostala Adélka svojí první Výbornou 2 ve třídě mladých, a nakonec Nela skončila ve třídě šampionů s oceněním Výborná 1, CAC a potom si doběhla s paničkou pro CACIB.

Tím mohlo být běhání mezi lidmi dost a mohlo by se zdát, že pejsky čeká zase jen běhání po lese. Ale ještě tady byla neděle...


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek