Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Biggy Interšampionem

Vydáno 18.5.2005

Středa 18. května byla obzvlášť slavnostní pro Biggyho, protože na naši adresu přišel až z Belgie dopis a taková papírová roura. Když jsme obojí rozbalili, vykoukl na nás diplom, kterým nás Mezinárodní kynologická federace ujišťuje, že dosavadní šampion Uxan Tergy se stává Interšampionem FCI.

Biggy sice už dozrál do veteránské kategorie, ale to, že se nestal šampionem dříve, byla jen a jen naše chyba. Měli jsme ho doma a dlouho jsme ho nechali jen tak zahálet, protože jeho první výstava nedopadla podle našich představ. Dnes už víme, že naší vinou, ale tenkrát jsme se zlobili na celý svět.Teprve když nám jeho chovatelka paní Krejzková poněkolikáté opakovala, že se jí líbí, vzali jsme ho v jeho pěti letech na první výstavu a hned dostal svého prvního CAC. A pak ještě několikrát, také nějaký ten CACIB mu přibyl, a když jsme u zkratek, tak také BOB a BIG.

Podmínky pro udělení titulu šampiona splnil během dvou výstavních sezon, v časovém úseku jen o málo delším, než jeden rok. A s interšampionem to bylo podobné. Máme velkou radost a blahopřejeme.

A co na to oslavenec?
Nevím jak napsat, že je mu to úúúúúúplně jedno...

Hlava starého Interšampiona Interšampion v postoji Interšampion na výstavě


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek