Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


BOB v Ostravě

Vydáno 19.3.2005

V sobotu nás čekala Národní výstava v Ostravě. Vzhledem ke vzdálenosti dost nákladné venčení. Může se totiž kdykoliv stát, že naložíte psy do auta, jedete s nimi spoustu kilometrů na výstavu, kde dostanete černé na bílém potvrzeno, že váš pes by byl možná úspěšný foxteriér, ale s bíglem nemá mnoho společného a rozzlobení na celý svět i na sebe jedete zpátky. Říkáme tomu nejdražší vyvenčení.

Tentokrát jsme venčili hned několikrát, protože jsme s pejsky bydleli luxusně u bráchy naší Berušky Best Bonuse RR. Pejsci byli ráno pořádně vyběhaní, takže jsme přece jen ještě zkusili tu výstavu, abychom nejeli 800 kilometrů jen na to vyvenčení. Na výstavě jsme potkali také Cecilky bratříčka Kurzíka a Adélky bráchu Dandyho.

Do kruhu nastoupil první Adónis a udělal nám svým CAC velkou radost (jeho bratr Bubla dostal Národního vítěze). Pak jsme nastoupili se Škopkem, ale to jen na okoukání, dorostenci jezdí výstavní kruh spíše očuchávat. Ale paní rozhodčí nás svým posudkem ujistila, že Škopek je Velmi nadějný. Adélka byla na své první výstavě a nesedlo jí to. Sice jsme trénovali v podzemních garážích v Táboře (u nás byly metrové závěje), ale nakonec bylo na cvičišti lépe než na bojišti. Pak šla na řadu Otylka, která svým prvním letošním CAC splnila podmínky pro udělění titulu Český šampion. Po Otylce vybojovala v kruhu svého druhého letošního CAC i Beruška, a nakonec ještě ve třídě vítězů Nela. V boji o Národní vítězku se utkaly čtyři fenky, z toho byly tři naše, takže jsme si museli půjčit pro Berušku handlerku. V závěrečném souboji pak porazila Nela Otylku, ale tahle porážka nám vůbec nevadila. Nela pak v souboji s Národním vítězem, nejlepším veteránem a dvěma CAJC získala svého třetího BOB. Nakonec se tedy holky a kluk dobře vyvenčili a jen tak mimochodem k tomu přidali 4 CAC, Národního vítěze, BOBa a Otylka s Adónisem opět postoupili v párech do užšího výběru a došli si pro pohárek za páté místo.

Vítěz třídy Adónis Vítěz třídy Otylka Vítěz třídy Beruška Národní vítěz Nela Závěrečná soutěž


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek