Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Mezinárodní výstava v Brně

Vydáno 12.2.2005

Platí-li tohle babiččí pořekadlo, naši lidé už si letos z výstav žádný pohárek nepřivezou. V sobotu jim skončila okurková sezóna (doba, kdy jsou po vánocích snězeny všechny zásoby a dojde na kyselé okurky od babiček), a zase začala sezóna výstavní. My, co píšeme tenhle sloupek, moc nejásáme. Bígl má honit zajíčky, papat a spát, a ne se trmácet po všech čertech.

V sobotu na to zase došlo, naložili nás do auta a jeli k těm Všem čertům, což bylo pro tentokrát v Brně. Musíme ovšem zmínit, že obzvlášť opatrně, protože se nikdo z nás nepoblinkal. Paní rozhodčí měla být z ciziny, takže se od ní dal čekat neotřelý pohled na věc. A opravdu, loňský Šampion šampionů Ch Agon Adrigon (BOB, BIG , BOB a spousta dalších písmenek) dostal velmi neotřelou Velmi dobrou. V tom světle se Adónisova, Cecilčina i Otylčina velmi dobrá nejeví až tak špatně, ale naši lidé byli pěkně přešlí.

Chvíli nám svitla naděje, že se naštvou a letos budeme o sobotách už jen spát, papat a trochu honit zajíčky. Cožpak o to, Cecilka byla na výstavě poprvé a moc jí to nešlo, ale my zbylí dva, Áda a Otylka, jsme se po tom kruhu proběhli docela rádi. No dobrá, nelíbili jsme se jí, každý jsme měli něco "volného", je to jen hra, ale naši lidé se skoro už začali po té třetí Velmi dobré hádat a nechtěli Berušku s Pařezem ani vyndávat z přepravek. Berušku proto, že mohla být "volná ve hřbetě" a Pařeza proto, že nechtěli, aby dostala svoji první Velmi dobrou nebo dokonce Dobrou, když už je také ten Šampion šampionů. Nakonec je ale vyndali, Berušku první, a nastoupil s nimi postupně náš člověk. Zpravidla moc nevystavuje, ale naše panička se s ním chtěla o další Velmi dobrou prostě asi rozdělit. No a Beruška si s ním došla pro svého prvního CAC, a po ní také Pařez. Nemá smysl si s tím lámat hlavu, paní rozhodčí prostě dala přednost mužskému elementu. I když pánové nejsou tak dobrými handlery jako jejich ženské protějšky, co si budeme povídat, že. Nikomu to neříkejte, ale bude to asi tím, že nás krmí hlavně paničky, a zkuste si to rozházet se svým chlebodárcem.

Pak naše panička už chtěla jet domů, ale náš člověk jí donutil zůstat, protože měla nás Otylku s Adónisem přihlášenou do párů, ačkoliv to náš člověk považuje za ztrátu času. Říká, že taková soutěž je hloupost, protože má sice vybrat ideální rodičovský pár, ale stejně tam stále titíž lidé dokola hlásí tytéž psy, ke všemu ještě často sourozence, takže si za tu stovku, kterou za to panička dá, raději koupí nějaký levnější doutník. Ale když už to zaplatila, potměšile jí donutil nastoupit. Teta Alice nám půjčila prý kouzelné výstavní vodítko pro dva psy, které nakonec bylo skutečně očarované, protože pan rozhodčí nás vybral ze 35 přihlášených párů a nakonec jsme skončili čtvrtí za samými párovými specialisty. Ale musíte uznat, že nám to spolu sluší a pletou si nás spolu i naši lidé. Bude to asi tou bílou skvrnkou na zádech. Takže deprese se nekonala, pohárek za páry a dvě první místa ve třídách včetně dvou CAC z 85 přihlášených bíglů, není tak velký důvod pro depresi. Na viděnou v Ostravě. Bohužel.
Velmi dobří Adónis, Otylka a Cecilka

Vítězná Beruška Souboj o nejlepší fenku Soutěž párů Pohárek v párech Komunikující bíglové


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek