Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Inspekční návštěva v Hubově

Vydáno 20.10.2004

V sobotu 9. října nás po výstavě v Českých Budějovicích navštívily tety z bíglklubu. No, tedy navštívily, byla to taková nenápadná inspekce, jestli pejsky nepapáme. Navštívily nás i se svými bígly, takže u nás pak bylo pěkně strakato.

Napřed jsme byli skouknout štěníky, pak jsme museli tetě Báře zabránit v tom, aby si jednoho neodnesla (má jich málo) a nakonec jsme zakotvili doma. V peci bylo zatopeno, našli jsme nějaké kafe (a dokonce z koloniálu), a také ještě půl lahvičky nečeho veselého. Napřed jsme probrali výstavu, potom si každý vychválil svoje zvířátka (v tomhle okamžiku to vypadalo, že se spolu snaží komunikovat zájezd hluchých) a nakonec jsme se pustili do pomlouvání těch, kteří tam zrovna nebyli. Pokud by tedy někdo z bíglařů měl v sobotu večer škytavku, případně zvonění v uchu, vězte, že není kouře bez ohýnku. Ale znáte ten vtip. Potkají se chovatelé psů a nikdo nikoho nepomlouvá.

Celý večer by proběhl v naprostém klidu, kdyby teta Bára každých pět minut neodjížděla kvůli tomu, že jsou její vořeši už hodinku sami v autě, a že jim tam musí být pekelně smutno. No, nevíme, jak na to přišla, když je tedy přivedla chudinky do kuchyně, tvářili se první chvilku hodně otráveně, protože Konečně jsme měli pokoj a už nás zase vláčejí po všech čertech! Ale otrávení byli jen minutku, bígl to moc neumí. Za chvíli jsme nevěděli, jestli jsou z Hubova nebo z Hlavence, všude byli zdejší.

Rozloučili jsme se úplně potmě. Je u nás docela divoko, takže jsme měli o tety docela strach, když odjížděly. Ale protože je nikdo nepohřešuje, máme za to, že dojely všechny ve zdraví domů. Nakonec tedy snad ta kontrola dopadla dobře, zapomněly se kouknout do mrazáku a psí kostičky kluci včas zahrabali.

Teta Bára s malým bíglem Malé výjezdní zasedání beagleclubu


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek