Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Bonus na návštěvě

Vydáno 14.8.2004

Tento týden nás navštívil Best Bonus, tedy bratr sester Splašených, Berušky a Brandy. Přivezl se autem, z Otice u Opavy by to měl po svých daleko, a určitě by cestou našel spoustu daleko zajímavější práce, takže by k nám vlastně ani nedorazil. Přijel na výlet i s celou svojí rodinou.

Holky ho přivítaly tak nějak vlažně, nejspíš si ho ještě pamatují, takže žádné poznávací ceremoniály se nekonaly, pak jsou také ve věku, kdy "sou všichni kluci stejně pitomí", a ještě ten přízvuk... Jakoby mluví po jejich a nemluví... Jen my víme, v čem je problém, bo Ostrava je region razovity...

Vzali jsme tedy všechny na procházku k lesu, v delším putování nám ovšem zabránil ohradník přes cestu. Bonuse (říkají mu sice Biggy, ale to už by v tom byl zmatek) vypustili, on nezaváhal ani chvilku a vystřelil jako dělová koule. Lekli jsme se, že vyrazil po stopě, ale on asi po pěti metrech zastavil, protože to, co uštval, byl kravský pozdrav, tedy pokud se pro koláč o průměru 75 centimetrů dá tohle označení použít, a chvíli se v něm zmítal. Kdesi jsem četl, že psi se neválí jen tak, ale vždy v okamžiku, kdy je nad nimi mimozemšťanská loď a posílají jí tak vlastně signály. Ale proč ty signály posílají z nejsmradlavějšího místa široko daleko... No, byl na ten parfém náležitě hrdý a cestou domů kráčel s nosem pěkně pyšně nahoru. Ještě pyšněji to potom předvedl ostatním psům. Když mu pak jeho páneček s hadicí v ruce sděloval svůj názor na cestování se psem v autě, už tak pyšný nebyl. Možná by tu studenou vodu mohl někdo chápat i jako týrání zvířat.

Zbytek návštěvy proběhl v klidu, seznámili jsme Bonuse se štěňátky, z čehož byl dost rozpačitý, a ačkoliv jsme se snažili, zatím se nám nepodařilo přesvědčit zbylou část jeho smečky, že psi jsou nejkrásnější ve dvojici.

Dvounožci se pak podívali do Táborského podzemí, kde je nejvíce zaujalo vězení pro klevetné ženy, dali si výborné espresso a večer se podívali na zoubek lahvičce vína.

Návštěva to byla milá a my už se těšíme na další setkání. Je to docela daleko, takže se uvidíme až v březnu na výstavě v Ostravě.

Společná procházka Dobře naparfémovaný bígl Drsná koupel Velký a malý bígl I lidé musí absolvovat krmení


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek