Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Speciální výstava ve Všeteči

Vydáno 8.9.2008

Speciální výstava se tentokrát konala na dohled. Dalo by se říci, že ve stínu temelínských chladících věží - ve Všeteči. A to je opravdu na dohled, protože na Temelín je od nás vidět. Tato skutečnost vzbudila v části naší výpravy dojem, že stačí nazout trepky, přejít přes dvůr a jsme tam. Dojem bohužel mylný, takže jsme dorazili pět minut před začátkem, v řádně excitovaném stavu. Tenze však zvolna míjela, když jsme zjistili, že to s pomocí přátel stihneme.

Výstavu posuzovali rozhodčí z Velké Británie David Bradley a Elizabeth Calikes a přihlášen byl každý bígl z okruhu tříset kilometrů, který ve svém městě něco znamená. A někdy i v okrese. Celkem tedy 125 významných bíglů.

Naši dva malí kluci dostali Velmi nadějné, Glen (Winsome Winner) skončil ve štěněcí třídě druhý, Viktor (Velvet Victory) vyhrál třídu dorostu s titulem Vítěz dorostu speciální výstavy. Holky na tom byly podobně, Pepině (Winsome Wench) se v kruhu sice moc nelíbilo a chtěla zpátky za kluky do ohrádky, přesto se panu rozhodčímu moc líbila a napsal jí krásný posudek. Hadice (Velvet Voice) byla také Velmi nadějná a také vyhrála třídu dorostu se stejným titulem jako její bratr Viktor.

Velcí kluci Íčko a Máčo zopakovali výsledek z klubovky a byli oba ve svých třídách Výborní druzí s titulem res. CAC, Otylka byla tentokrát v Superšampionkách sama se známkou Výborná.

Hepík a Biggy byli ve svých třídách Výborní a dobře dopadl i pejsek z vrhu "Q" Quality Quilt, který byl v mezitřídě na své první výstavě Výborný třetí.

V konkurenci 12 fenek v pracovní třídě opět zvítězila Máčova sestra Vrtule (Magical Mottle) a velkou radost nám udělal Bossík (Taking Triumph), který vyhrál třídu mladých s tituly CAJC a Vítěz mladých Speciální výstavy BC ČR. Potvrdil tak, že jeho úspěch z léta, kdy ve Splitu ve třech dnech po sobě třikrát zvítězil a získal junioršampionský titul, nebyl náhodný, a že o něm určitě ještě uslyšíme. Ostatně i Vrtule byla v létě v zahraničí úspěšná. I když si nepřivezla žádný titul, na Very Special Show v Dánsku byla oba dny výborná, což bylo nejlepší umístění z celé české výpravy.

Při čtení posudků jsme si všimli jedné zajímavé věci. Posudky (alespoň těch našich) psů nejsou jen strohým výčtem stavby těla (znáte to, takové ty výrazy jako úhlení, pohyb, tvar hlavy, spodní a horní linie atd.) Je v nich i mnoho expresívních spojení, která mají vyjádřit, jakým celkovým dojmem na rozhodčího bígl působí.
Krásný v každém ohledu. (Íčko)
Můj typ štěněte... Všechno na ní miluji a byl bych šťastný, kdyby šla se mnou domů. (Hadice)
Vidím pro ni velkou budoucnost. (Pepina)
Lovely, lovely, lovely...
Opravdu to mám tak zapsat? (otázka zapisovatele)
Ano. (odpověď rozhodčího)
Nic bych na ní neměnil (Otylka)
Možná to trochu svědčí o kvalitě psů, ale hlavně je z toho patrné, že tenhle pán a paní bígly opravdu milují. To ostatně bylo vidět i z celkového zacházení se psy. Dělalo nám nesmírnou radost pozorovat je při komunikaci se psy. Oba rozhodčí byli milí, klidní a ke psům přistupovali citlivě. Přesto byli velmi pozorní, kritičtí a nic jim neuniklo.

Celkovým vítězem (BOB) se stal Ch Nannuk Tergy. Blahopřejeme. Kompletní výledky speciální výstavy jsou již na klubových stránkách[PDF,165 kB].

Speciální výstava ve Všeteči byla zatím nejblíž ze všech. Blíže už pro nás být nemohla, leda by byla u nás v Hubově. Ale i na tu bychom přijeli pozdě.

Dlooouhý přísný pohled... Glen Viktor Bossík Quilt Íčko v pohybu Íčko na stupni vítězů Máčo Vrtule Viktorka Sladké hlávky Úroda Čtyři hlávky


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek