Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Socializace na vesnici

Vydáno 19.10.2008

Chovatel bíglů ze samoty stojí při správné socializaci štěňat ještě před jedním problémem a tím je právě ona zmíněná samota. Naše štěňata jsou uvyklá lidem, znají ostatní psy ze smečky, nepřekvapí je kocour, ovce ani kůň, nemají problém potkat auto, dokonce traktor i se zapřaženým lisem na slámu. Na rozdíl od štěňat z města je ale musíme zvykat na městský ruch.

Většina našich štěňat si na město zvykne jaksi mimoděk, z titulu své nové funkce; město se prostě stane jejich novým domovem. Ale výstavní naděje, které zůstávají doma, musíme ruchu města teprve přivyknout. A protože je v Nadějkově nejrušněji večer, spojíme zdravotní procházku & socializaci & naši účast na místním společenském životě do jednoho a vyrazíme. Psi cestou zpátky použijí cvik návrat po stopě vůdce vylepšený o chůzi na vodítku ve ztížených podmínkách.

Tím jsou naši bíglové kompletně připraveni na záludnosti výstavní kariéry včetně situace, kdy před ně někdo nečekaně postaví půllitr piva.

Skupinka na vodítku Bígl v pohybu Co to tam máš Dej mi taky Tak už mi dej taky Skupinové foto


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek