Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Nový bígl ve smečce

Vydáno 26.10.2008

V pátek 24. října se naše smečka rozrostla o nového člena. Je jím půlroční bígl Brialey In The Mood, kterému doma říkali Miller. Miller pochází z chovatelské stanice Brialey Beagles z Austrálie.

Napřed nás čekala menší bojová hra s přesuny (do Frankfurtu to je od nás 560 km) a pak utkání s úředními veterináři, celníky, vrátnými a asistenty vrátných (je to silně matoucí, Německo je bohatá země a dokonce i člověk, který tlačí káru s odpadky, má uvázanou kravatu, takže vám zprvu nedochází, jak je možné, že tenhle blahobytně vyhlížející člověk nezvládá ein, zwei, drei...). Probojovali jsme se hromadou papírů, našli mnohé správné dveře a zaklepali na mnohé špatné, aby se nakonec otevřela ohromná vrata a zřízenec (no, možná to byla zřízenkyně, kravaty jsou tam rozšířeny napříč pohlavími) přitlačil vozík s velkou přepravkou. V ní čekal nedočkavý bígl. Že nedočkavý už je (let trval 21 hodin a dalších 6 trvalo, než se nám jej podařilo vysvobodit), jsme zjistili při podepisování předposledního papíru. Z vedlejší místnosti se totiž ozývalo silné štěkání, jaké může vydávat jen velmi podrážděný moloss nebo silně nedočkavý bígl. Pak už jen poslední podpis na přepravce a Miller mohl ven.

Okamžitě nás olízal, nechal se pohladit, připnout vodítko a vydal se s námi na zdravotní procházku po letišti. Cestu zvládnul výborně, nebyla na něm patrná nejmenší známka únavy ani stres z dlouhého pobytu v přepravce. Spořádaně s námi nastoupil do auta a v klidu jsme se mohli vydat na zpáteční cestu. Domů jsme dorazili pozdě večer.

Po dvou dnech máme pocit, že je u nás od narození. Je velmi přátelský k lidem i psům, má temperamentní vyrovnanou povahu, rychle chápe a velmi rychle se učí. Je to bígl s vynikajícím původem, ale hlavně s předpokladem vynikajícího exteriéru. Je výborně úhlený a nádherně se pohybuje.

Miller je bígl, který zatím plní naše očekávání a máme z něj velkou radost. Jsme velmi vděčni Lesley a Brianovi Childsovým, kteří nám Millera svěřili.

Miller venku z boxu Letiště ve Frankfurtu Miller během cesty Miller a Kapsička Glen a Miller Miller a hračka Miller a Otylka Jetlag se musí dospat


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek