Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Je pět štěňat málo?

Vydáno 18.3.2008

Zatímco Beruščata rostou a začínají vypadat jako bíglové, naše dvě budoucí mámy Pařez (ICh Nela Weinlinie) a Adélka (Ch Dark Duchess Rabbit Run) také rostou, ale jako bíglové vypadat přestávají. Holky mají podobný rámec, a když jdou na chvíli ven, na deset metrů už je od sebe těžko rozeznáme. Od sebe a od míče. Představte si, že se po zahradě kutálí dvě černohnědobílé mičudy a když k nim přiběhnete, abyste si zapinkali zjistíte, že mají po stranách malinkaté nožičky, ocásek a ouška a jejich vděčná očička se na vás koukají s němým díkem, že jste je toho ušetřili, a že se tedy nemusí škrábat zpátky do kopce jako tento týden už tolikrát...

Obě bydlí spolu, nějak se jim to sesynchronizovalo (jako holkám na internátě) a protože obě měly na štěňata svůj čas, vyhlédli jsme jim ženichy a zariskovali, že budeme mít velkou hromádku bíglů. No, ten risk nebyl zas tak velký, několik štěňat je už zadáno a hlavně u Nely (Adélka bude mít první) jsou štěňata sázka na jistotu. Její dva předchozí vrhy byly velmi úspěšné, z obou vzešli šampioni. Potvrzuje to i skutečnost, že jedním z nich je právě Adélka. Na počátku své výstavní kariéry v roce 2002 byla Nela jako zjevení,jejích 35 cm bylo důkazem, že hezký bígl nemusí měřit 40, aby si ho někdo všiml, když standard hovoří už o 33 cm. Dalo by se říci, že její první výstavní úspěchy stály u zrodu dnešní obliby spíše menších fenek a psů. Jen nám to stále nedocházelo, mysleli jsme si, že je to kvůli jejím hnědým puntíkům na nožičkách.

Jak jsme naznačili, jedná se o mámu s dcerou, kdyby se to u psů řešilo, případná štěňata budou mít zajímavé příbuzenské vztahy. Vedle sebe budou vyrůstat bráchové a bratranci, máma bude zároveň babičkou, sestra mámou, tetou, strýčkem, snachou, tchyní, pratetou, prababičkou... Ještě že se to u psů neřeší... Jen tátové jsou úplně nepříbuzní. Otcem Nelat bude dánský pejsek Ob-la-di´s Battle With Madmartigan, otcem Adélčat rakouský Ch Elvis vom Brigittenauer Forst (ano přátelé, Elvis žije. U Vídně...). Oba pejskové jsou velmi milí. Nemilé svým holkám ani nevybíráme.

Malá Véčka Dva balónky Dva balónky II Nela Adélka Holky na hnízdě


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek