Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Boss je BOS

Vydáno 9.2.2009

V sobotu 31. ledna jsme napřed absolvovali "malou" klubovou výstavu (tedy výstavu bez udílení titulu Klubový vítěz). Jeli jsme do Opavy a dál už to nešlo, protože pak už se mluví cizí rečí. Bígly posuzovala paní Jill Peak (Bayard Beagles) . Sama chová bígly na nejvyšší úrovni, takže má velmi přísné oko. Je to docela logické. Když chcete, aby vaši psi byli úspěšní, musí být také všichni chovní jedinci dokonalí. Není se tedy čemu divit, že posuzování se zvrhlo v takové malé vražděníčko neviňátek. Kluci přežili skoro všichni, ono jich také nebylo tolik, ale holkám paní Peak nemilosrdně uřezávala hlavičky. Miller (Brialey In The Mood) byl na první výstavě a vyhrál třídu dorostenců, samozřejmě tentokrát bez titulu. Glen (Winsome Winner Rabbit Run) skončil ještě s odřenýma ouškama v mladých Výborný 3. Masakr ale začal s první holkou. Byly třídy, kde padla jediná výborná. Paní rozhodčí uřezala hlavičky i všem našim mladým holkám a jejich sestrám, které už u nás nebydlí. Čest našich barev musel zachránit Boss (Taking Triumph Rabbit Run) se svou majitelkou Andreou. Mladé vyhrál s titulem CAJC a protože se v mladých titul klubový vítěz opravdu, ale opravdu neuděloval, v závěrečném souboji o BOB a BOS nastoupili vítězové všech tříd – CAJC pes i fenka, CACové včech tříd a oba nejlepší veteráni. BOB vyhrála polská fenka Absolutely Spotless Zagadka a nejlepším bíglem opačného pohlaví (BOS), byl právě Taking Triumph Rabbit Run neboli Boss.

O týden později nás čekala Mezinárodní výstava psů v Brně. Konala se v sobotu i v neděli, to abychom nevyšli ze cviku. V sobotu 7. února bylo přihlášeno 74 bíglů. Pořadatelům se povedl pěkně vypečený kousek. Vystavovatele totiž nalákali na to, že bígly bude posuzovat pan Andrew Brace z Velké Británie, aby teprve v den výstavy všichni zjistili, že posuzovat bude pan doktor Bučko ze Slovenska. Představte si, že si koupíte za pěkných pár tisícovek vstupenky na Iron Maiden a když už mají nastoupit, místo nich začne hrát Tublatanka. Ne, že by kluci neměli pár slušných vypalovaček, ale už jste je viděli několikrát a stačí si na ně zajet k sousedům. Po straně k vám pak pronikne, že s Irony nikdo ani pořádně nejednal a rozhodně nebyla jejich vina, že nepřijeli. Podobná kratochvíle se stala počátkem devadesátých let s Marillion a pokud nás paměť neklame, padly i nějaké nepodmíněné tresty… Glen i Miller skončili svorně ve svých třídách druzí, Íčko třetí, stejně Adélka.

V neděli posuzovala paní inženýrka Krejzková. K ní jsme měli přihlášeny čtyři psy. Miller byl poprvé v mladých a skončil čtvrtý (a mocmoc zlobil). Adélka a Máčo skončili čtvrtá a třetí. Nejúspěšnější z našich psů byla Hadice (Velvet Voice Rabbit Run). Vyhrála třídu mladých s titulem CAJC a pak ještě porazila vítěze třídy mladých – psa a získala titul Nejlepší mladý pes. To ji kvalifikovalo do závěrečné soutěže Junior BIG, kde skončila s velkým pohárem jako 3. BIG Junior.

Klubová výstava byla výborně zorganizována, mezinárodky také. Po nich nám ovšem zůstal nepříjemný pocit. Pořadatel této výstavy, naše vrcholná kynologická organizace ČMKU je ve vztahu ke svým členům nejvstřícnější, když jde o peníze. Jakmile je má pěkně v suchu, vstřícnost silně klesá. A na závěr: srovnání s Mejdny bylo čistě ilustrativní. Alespoň my bychom si na ně lístky nekoupili. To už raději na Johnnyho Wintera.

Millerův první úspěch Třída mladých Glen Dva nejhezčí bíglové v Opavě Glen v Brně


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek