Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Národní výstava v Ostravě

Vydáno 5.4.2009

Další zkouška co všechno si majitel psa nechá líbit, se konala v sobotu 4. dubna 2009 na letošní národní výstavě v Ostravě. Po únorové vypečené nominaci rozhodčího na MVP Brno se pro změnu Ostravští pořadatelé vytasili s nápadem z jiného soudku.

Při hledání svého výstavního kruhu jsme zjistili, že je venku. To není problém, na výstavách se bíglové občas předvádějí venku. Horší to bylo s kvalitou povrchu. Se slzou v oku jsme vzpomínali na loňskou klubovku, kde se bíglové poněkud ztráceli ve vysoké trávě. Tady to vypadalo, že sekačky nebude potřeba, protože teprve před chvílí odjel bagr. Naši bíglové nejsou rozhodně primadony a divočina jim nevadí; ale když je budeme chtít nechat běhat terénem, nepojedeme kvůli tomu 450 kilometrů a nezaplatíme bezmála dva tisíce za výstavní poplatky. Po stížnosti u ředitele výstavy jsme se dozvěděli, že jsme na tom vlastně dobře, protože vedle u retrívrů musí napřed vysbírat střepy. Nejzábavnější na celé věci bylo, že on to myslel úplně vážně. O tom, že bychom se mohli třeba přemístit jinam, nedejbože do výstavní haly (za kterou je potřeba platit), nemohlo být ani řeči. Pan ředitel to nakonec zaonačil tak, že jsme si připadali jako obtížní trulanti. A měl pravdu, protože od ostatních vystavovatelů se na otázku po korektnosti povrchu ozývalo jen spokojené bečení a občasné zacinkání zvonce. Závěrečné soutěže znamenaly vzít psa do náručí a pronést ho tlačenicí lidí i psů do kruhu, ale to už je jiný příběh.

Může to vypadat, že jsme odjeli s dlouhým nosem, takže alespoň rýpeme, ale tak dlouhý nos jsme zas neměli. Miller byl v mladých Výborný 3, Hadice (Velvet Voice Rabbit Run) pak vyhrála třídu mladých s titulem CAJC mezi desíti fenkami. Potkali jsme také naši holčičku Nelu (Winsome Way), která bydlí v Opavě, od klubovky dostala dietu a tentokrát skončila na stupních vítězů jako Výborná 3.

Poučení?
Je to těžké. Na dobré si člověk zvykne rychle, lidé dnes hodně cestují a už prostě nebaští stejné věci, jako před dvaceti lety. Když v Českých Budějovicích na stížnost na velikost kruhu zareagují pořadatelé omluvou a nabídkou výměny a třeba na Slovensku se potkáte jen s bezchybnou organizací a úrovní výstav, už vám crosscountry v Ostravě nepřipadne úplně normální.
'Kdybych příští rok náhodou měla nutkání přihlásit Ostravu, tak mi dej pěstí.'


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek