Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Speciální výstava Beagleclubu ČR

Vydáno 29.9.2009

Letošní Speciální výstava beagleclubu České republiky se konala 12. září na letišti v Chotěboři a bígly zde posuzovali Jennifer Davies a Brian Foster z Velké Británie.

Vyrazili jsme jen s malým předstihem (protože jsme tam už na speciálce byli), vybavili se teplým prádlem (protože jsme tam už na speciálce byli), hrdě nechali doma navigaci (protože jsme tam už na speciálce byli) a v tašce jsme si udělali místo jen na malinkatý pohárek (protože… no, vždyť víte).

Měli jsme zkrátka nějaká očekávání, jichž jsme si ovšem mohli většinu ušetřit. Některé věci totiž nejsou neznámé, jsou už dopředu jasné. Na letišti v Chotěboři bude vždy mlha a zima, pět let je dlouhá doba na to, abychom si cestu pamatovali dopodrobna a psi zvrací i při pomalé jízdě. Více psát není třeba. Stejně jako není nutné rozdírat ještě nezhojené rány. Ani do nich sypat sůl. A kopání do mrtvol není také k ničemu.

Holky posuzoval Brian Foster a ty naše - Hadice a Žmolík - se mu podle dvou červených stužek moc nelíbily. Upřímně řečeno, ony ani neměly svůj den. Pepina je stále nejdrzejší bígl u nás na dvorku, ale ještě stále za hranicí tohoto dvorku strachy nenosí ocásek. Proto jsme s ní ani nenastoupili a nechali ji posoudit mimo pořadí. Překvapivě se panu rozhodčímu ale líbila a dostala výbornou.

Kluky posuzovala Jennifer Davies a ti naši se jí líbili. Miller (Brialey In The Mood) skončil ve třídě mladých na druhém místě. Glen (Winsome Winner) zvítězil v mezitřídě s titulem CAC a Máčo (Magical Moment) skončil ve třídě vítězů na čtvrtém místě. Místo pro pohárek ale nakonec málem nestačilo, protože Glen potom zvítězil mezi ostatními vítězi tříd a stal se vítězem speciální výstavy.

BOB výstavy se stala Nugetka Tergy. Blahopřejeme!

Až po výstavě se nám doneslo, že pana rozhodčího velmi zaujala fenka z vrhu C2, kterou si chtěl hned odvézt domů. A pak, že v Británii nestojí o imigranty z Východního bloku.

Fotografie jsme tentokrát ukradli s laskavým svolením jejich autora Martyho.

Glen vítěz třídy Máčo v pořadí Závěrečný souboj Vítěz speciální výstavy Pan rozhodčí si zamiloval tohle štěně


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek