Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Jarní štěňata bíglů

Vydáno 1.2.2011

Ve druhé polovičce ledna se našim dvěma fenkám narodila malá bíglata. Obě holky jsou v pořádku a vzorně se starají. Případní zájemci o štěňata si je mohou zadávat a více informací o rodičích, štěňatech i o době případného odběru se dozví na stránce štěňat.

Před časem jsme si na tomto místě plácali pentli na téma Bígl a krize. Něco v tom smyslu, že máte-li doma tohle milé zvířátko, budou vám všechny ostatní katastrofy připadat malicherné. Potíž je v tom, že nějakou spojitost s krizí jsme přece jen zaznamenali. Aby lidé dál mohli v pátek, v sobotu a kdykoliv během týdne bez obav před sebou tlačit své nacpané vozíky z Tesca, v uplynulém roce váhali s pořizováním potravních konkurentů (jiné označení pro psa, kočku nebo jiného domácího mazlíčka). My jsme to tak nějak čekali a za celý loňský rok jsme měli jedno jediné štěně bígla (tedy pokud se dá tenhle termín vztáhnout na něco takového, jako je Piskoř). Ale nářky a děsivé příběhy o celých neprodaných vrzích a majitelích zaživa sežraných vlastními psy se nám přece jen donesly. Občas se nám stane, že jsme svědky nějakého společenského jevu, načež si o něm ten samý večer přečteme ve statistikách. Utratíme většinu peněz už na Mikuláše a přečteme si, že na vánoce budou Češi výrazně šetřit. Dáme si grog pro zahřátí, přeparkujeme auto a statistiky nám řeknou, že počet opilců za volantem opět stoupl. Podíváme se na film a vzápětí se setkáme s informací, že v počítačovém pirátství jsme velmoc. Pokud jsou naše úvahy správné, vzápětí bychom se měli ze zpráv dozvědět, že Češi se rozloučili s krizí, o čemž svědčí nárůst počtu odchovaných štěňat. Tedy pokud na předchozích úvahách něco bude. V opačném případě bychom mohli rozšířit statistiky chovatelů, sežraných vlastními psy.


Bíglí novinky

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Speciální výstava Beagleclubu ČR

Speciální výstava je vedle klubovky druhou vrcholnou bíglí událostí v roce. Tím větší je ovšem konkurence. Ani letos jsme ale neodjeli s prázdnou.

Archiv novinek