Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Jaké bude naše štěně?

Vydáno 10.4.2012

Hodně a možná vlastně úplně nejvíc by měly o povaze štěňat bíglů prozradit povahy jejich rodičů. Čím více bíglích štěňat jsme odchovali, tím spíš se nám to potvrzuje. Například u současných štěňat už přesně víme, jací vyrostli bíglové z prababičky, babičky a jejího bratra i sestry a můžeme sem s klidem napsat, že jsou z nich vzorní gaučoví bíglové. A ať se klidně přihlásí kdokoliv, komu takový bígl doma zlobí. Pokud se mezitím nestalo něco neobvyklého, o žádném takovém bíglovi nevíme. Sice jim z maminčiny strany chybí razance a úpornost loveckého psa, ale zase jsou to neobvykle ovladatelní pejskové a fenky a nemají ani potřebu vymýšlet hlouposti. Komu tohle překáží u štěňat, která téměř stoprocentně končí jako domácí psi v křesle, čeká na něj spousta opravdových lovců.

Dost dobře známe i štěňata z tatínkovy strany a pro změnu víme, že tam chybí u bíglů dnes nepříjemná agresivita. Štěňata z této strany jsou přemýšlivá, zkusí vyvinout tlak, ale při sebemenším náznaku překážky toho nechají a najdou si úplně jinou zábavu.

Protože jsme se štěňaty celý den a nejsou naše první, dokážeme rozeznat i další náznaky povahy. Poznáme línějšího i čipernějšího, nebo třeba hodně chytrého bígla. Příští majitelé budou možná trochu zklamáni, že ten jejich podle našeho přesvědčení pomalý bígl, je pořád ještě hodně rychlý, ale je to tím, že máme srovnání v rámci plemene a neporovnánáme mezi sebou jednotlivá plemena, nebo dokonce bígly a domácí želvy.

I bez křišťálové koule můžeme ale prohlásit, že v bíglovi lidé získají věrného a aktivního psa, s nímž zažijí spoustu legrace.

Spící bígl Spící bígl


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek