Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Je to novinka?

Vydáno 6.4.2017

ONA: Už jsi dal tu fenu na stránky?
ON: Fenu?
ONA: Jo, fenu. Posílala jsem ti o tom e-mail. Dvakrát. Máš to v něm předžvejkaný, jen to přepsat na web. Tys to snad nečet?
ON: Jasně že čet… Přibliž mi prosím o co jde.
ONA: Si děláš srandu, chceš mi říct, že jsem to psala…
ON: Ne, nepsalas to zbytečně, četl jsem to, no… Fena… Ta fena… Naše štěně… (Kliká na ikonu Thunderbirdu, hledá v poště…) No, ta co udělala ty lovecký zkoušky.
ONA: Opravdu toho chci tolik? Tady někdo vytáhne po štěňatech fenu na výstavu a hned o ní napíše, že zvedla všechny přítomné ze sedadel a přitom na výstavách sedadla nejsou a na tohle naše štěně si ukazují hromady myslivců. Jela jsem v autobuse s pánem a on to byl myslivec a bavili jsme se o psech a o tom, že chovám bígly a on vyprávěl, jak byl na zkouškách a tam byla fena bígla, která pracovala na vůdcovu myšlenku, vůdce jen ukazoval rukou a ona přesně povely pochopila a udělala. A já na to, že o tom vím, a že to byla fena z našeho chovu. Chápeš to? Lovecký zkoušky…
ON: Ale bígl je lovecký pes. Nebo se pletu? A spousta lidí kvůli tomu lovecký zvolí raději jiné plemeno.
ONA: Jenomže tahle fena je lovecká ve smyslu opravdového pomocníka toho lovce. A úžasně se to povedlo, s majitelem si krásně sedli a ona ho zbožňuje.
ON: (Zuřivě googlí…) Hm, Obedient Orchestra Rabbit Run… Ona jako vyhrála nějaký zkoušky?
ONA: Jo, několikery. Psala jsem ti to. Pro bígly je to přece úžasná reklama, nikdo nemůže šmahem říct, že nejsou k ničemu. Je to fakt tak těžký napsat tohle na web? Že je to tak úžasná fena, že její štěňata mají ve dvou týdnech přes kilo, a že tak miluje svýho člověka, že vzorně porodila napřed čtyři kluky a až pak tři holky, v tomhle pořadí, aby se to pánečkovi dobře zapisovalo do přihlášky vrhu a nepletli se mu kluci s holkama? Že ta úžasná fena hned druhý den štěňatům přinesla svoji nejoblíbenější hračku, aby si štěníci měli s čím hrát? Její člověk mi poslal e-mail i s fotkama a ty si to ani nepřečteš. Jak se jinak lidi dozví, že bígl dokáže bejt při správným vedení pohodovej ovladatelnej pes? Fakt se to nedá nějak napsat? Je to naše štěně a je úžasný.
ON: No já teda něco napíšu, ale nebude se ti to líbit. (Pouští si Jefferson Airplane a otevírá na ploše PSPad...)


Bíglí novinky

Nabízíme pejska

Jsou mu dva měsíce a je připraven vydat se do světa.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek