Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Listopadová mezinárodka v Praze

Vydáno 17.11.2007

Na podzimní mezinárodku do Prahy jsme sice neměli přihlášeného žádného psa, protože doma naši už letos všechno měli, ale v rámci (a trochu nad rámec) chovatelského servisu jsme tam jeli vystavit jednu fenku. Byla to holčička z vrhu "P", a i když měla docela hezký posudek, nakonec skončila s velmi dobrou. Mimo soutěž se tam na nás přijel podívat její bráška a jak vypadá, je vidět tady (obr. 2). Jeho lidi jsme na tuhle výstavu vylákali s naprosto bezelstným úmyslem, totiž ukázat jim, jak to na takové výstavě vypadá a naznačit jim, že se tam ani lidé ani pejskové nejí a že by byla škoda s takovým psem nikam nejet. A když by náhodou tenhle pejsek nevyhrál, nemusejí zoufat. Protože dali naše řeči o tom, že bíglovi je lépe od dvou výše a pořídili Pongovi ještě kamaráda, mají druhé želízko v ohni (obr.3), tentokrát z vrhu "R". Nám se tihle pejskové líbí oba, i když je každý trochu jiný. Myslíme si ale, že při důsledném nácviku by kluci nemuseli dopadnout špatně. Naše barvy ten den v Praze nakonec nejlépe zastoupila Amy, holčička z vrhu "Q" (obr.1) , která se svojí slečnou vyhrála mezi dorostenkami. Blahopřejeme, ale pozor, neusnout na vavřínech, to o tom nácviku platí stále, protože bíglové občas trochu zapomínají.

Amy Pejsek P Pejsek R


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek