Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Klubové zkoušky v Hlavenci

Vydáno 28.10.2007

V neděli 28. října nás čekalo každoroční završení výcvikové sezóny, totiž klubové barvářské zkoušky honičů. Tentokrát jsme tam jeli se dvěma psy, Máčo jel splnit poslední podmínku pro uchovnění a Íčko si jel opravit svoji třetí cenu z loňského roku. Počasí bylo příjemné, stopy připravené, rozhodčí přísní, psi bezstarostní, vůdci nervózní a smažák v Hlavenecké hospodě příšerný. Prostě vše na svém místě. Jako kdybychom odejeli den předtím a v neděli se jen vrátili.

Jak jsme ale naznačili výše, to, co psi brali jako obvyklou procházku v přírodě (s malým bonusem v podobě dvanácti výstřelů), byla pro jejich lidi dramatická bojová hra, v níž šlo skoro o všechno.

No, nakonec to přežili, i když někdo jen s odřenými slechy. Číla (Ideal Image Rabbit Run), Íčkova sestra, skončila ve třetí ceně a splnila podmínky chovnosti. Íčko si opravil loňskou třetí cenu na první a se 246 body se umístil na třetím místě. Pro zajímavost: Máčově sestře Vrtuli (Magical Mottle Rabbit Run) stačilo v září k získání titulu CACT 216 bodů. Máčo je sice na první pohled hotový bígl, ve skutečnosti v sobě skrývá malého plachého a hravého chlapce. Místo stopování by si raději hrál s klacíky, prasátko sice nakonec našel, ale po právu to rozhodčí "ocenili" třetí cenou. Jeho máma Nela pracuje výborně, sestra je čekatel šampionátu práce a děda je té práce dokonce šampion. Takže i když jsme od neděle chovní, hezky si to chlapče zopakujeme. Snad do příštího roku nevymění v Hlavenci kuchaře. Něco by nám tam chybělo.

Slavnostní zakončení zkoušek - ilustrační foto Vítězové zkoušek - ilustrační foto


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek