Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Speciální výstava 2007

Vydáno 17.9.2007

Vzít psy na klubovou nebo speciální výstavu, pokud to myslíte s chovem vážně, je málem povinnost, zvláště posuzují-li tam zahraniční rozhodčí. A když psy můžete vzít do Benátek, o to lépe. I když jsou to jen Benátky nad Jizerou. Naši psi bíglové letos získali nebo alespoň rozdělali všechny tituly, jež jsme si pro ně naplánovali, takže na takovou výstavu jsme jeli jen proto, abychom si na ně vyslechli posudky (a odsudky) z úst povolaných a zkušených zahraničních rozhodčích. A také chovatelů, jimiž Tom a Ada Andersonovi z Velké Británie byli, byť již vzhledem ke svému věku nechovají.

Nakonec musíme konstatovat, že jejich názory na domácí bígly nebyly příliš odlišné od názorů jiných rozhodčích, protože zvítězili stejní psi, kteří získávají svá ocenění i jinde. Jen posudky byly o něco přísnější, o čemž svědčí množství velmi dobrých a dobrých známek a minimum výborných, hlavně mezi fenami. Velkou radost nám udělal Máčo, který získal další čekatelství šampionátu (CAC) a zadělal si tak na případného velkého šampiona. Hepík byla Výborná 4, ale úplně největší radost jsme měli z Bunny (Ideal Independence Rabbit Run), která ve velikánské konkurenci 15 fen v otevřené třídě vyhrála také s oceněním Výborná 1, CAC. Přiznám se, že jsme jí nedávali příliš mnoho šancí, protože je malinká a určitě není anglický typ bígla. Nedošlo nám, že právě anglická rozhodčí ocení její výborný pohyb, jenž by měl být jedním ze čtyř hlavních plemenných znaků bígla (vedle tělesné stavby, povahy a loveckých vloh). A pohyb má Bunny výborný, jako většina štěňat po Otylce, která právě tuto vlastnost předává dokonale. K čekatelství jí tedy blahopřejeme a držíme palce při přípravě na lovecké zkoušky.

Máčo, vítězný bígl z mězitřídy


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek