Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Kouzelný flek

Vydáno 16.9.2007

Po světě běhá už dost našich štěňat na to, abychom mohli zveřejnit jeden překvapivý poznatek. Týká se flíčku, s nímž se občas některé naše štěně narodí. Ano, jedná se o pověstnou kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru a pro nás má stejnou cenu, jako bílý bod nejvyšší kvality na páně Dunhillových dýmkách. Poprvé jsme se s ní setkali u zakladatelky jedné naší úžasné linie - u Nesinky. Nesi měla tenhle flíček na tváři, její miminko Otylka ji pak má na přední nožičce (obr. 1 a 2).

Postupem času jsme se s tímto flíčkem začali setkávat u více a více štěňat, jež měla Nesinku v rodokmenu, a to na nejrůznějších místech. Na pyscích, na pysku zevnitř, na hlavě (jako třeba nyní u jedné holčičky z vrhu "S" ), občas na nose, v jednom případě na vnitřní straně ucha (ten flíček byl tentokrát v bílé barvě) a u Íčka na velmi delikátním místě - tam, kde by ho fenka mít nemohla. Dokonce se už objevil i u Íčkových dětí, jež se narodily na druhém konci republiky (obr.5).

Pro majitele štěňat s tímto flíčkem to v žádném případě neznamená nic, za co by se u nich měli stydět. Nesi byla neobyčejně mírná a poslušná, stejně tak, jako všichni její potomci. Skvrnka na pejskovi nebo fence pro nové majitele znamená, že si přinesli domů bígla s mimořádnými předpoklady být ten nejlepší rodinný pes, jakého si jen mohli přát, psa poslušného, mírného a inteligentního, jehož ze všeho nejvíc bude zajímat jeho člověk a jeho rodina. Bígl s takovou skvrnou nezlobí, a když ano, tak ale opravdu hrozně nerad. Svědčí o tom kladné reference, jež pak slýcháme. Všechna tahle bíglata se totiž chovají až netypicky nebíglovatě, úplně jinak, než o bíglech píší hromady odstrašujících článků na Internetu.

Dokud se tahle skvrnka bude na našich štěňatech objevovat, budeme mít jistotu, že s našimi psy budou lidé spokojeni.

Piha krásy u Nesinky Flíček u Otylky Mimínko s flíčkem Další mimínko s flíčkem Íčkovo mimínko s flíčkem


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek