Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Baty už je vetchá !!!

Vydáno 10.9.2007

Letošní národní výstava psů v Brně se poprvé konala na výstavišti. V minulosti se každým rokem zvyšoval počet psů, vystavovatelů i návštěvníků až do té míry, že v klidu připravit a vystavit psa přestávalo být možné. Proto jsme uvítali, že se letos poprvé výstava přenesla z velodromu do areálu BVV. Po předposlední a poslední výstavě jsme si na stísněné podmínky u pořadatele stěžovali, a protože nás asi bylo více, pomohlo to. Vystavit psa už nehraničilo s týráním zvířat, všichni měli stejné podmínky, jako při dvou zbylých brněnských výstavách.

A jak jsme dopadli? Máčo Výborný a CAC a splněné podmínky pro získání titulu junior šampiona. I když nás trochu vykolejil pan doktor Urban, který u bíglů hospitoval a na závěr posuzování přinesl Máčovi fialovou stužku. Sice nás to zpočátku udivilo - nedostatečná se na výstavě neudělila ani nepamatujeme, ale řekli jsme si, že paní rozhodčí má svůj názor a s tím se nic neudělá. A pan doktor se smál a přinesl stužku modrou. Tenhle drsný vtip jsme museli ocenit, a nebyli jsme sami.

Batynka svojí Výbornou 1 ve veteránkách splnila podmínky pro udělení titulu šampiona veteránů. S Baty jsme začali na výstavy jezdit pozdě, jedno čekatelství šampionátu získala, ale v zisku dalších jí zabránily mateřské povinnosti. Jinak se domníváme, že by šampionkou byla už dávno. Pro nás měla v chovu velký význam, má rovná záda, razantní pohyb a povahu s takovým temperamentem, že nás to znovu a znovu překvapuje. Je to bígl ze staré školy, stále veselý, přátelský k lidem i psům a také k jídlu, ale naprosto ovladatelný a neutíkací. Její dvě dcery, Beruška a Cecilka, se staly šampionkami velmi rychle, Hepík má na dva šampionáty zaděláno. Baty si titul zasloužila, splnila podmínky, a až se se všemi papíry v týdnu zastavíme na ČMKU, bude to mít černé na bílém. Jen si lámeme hlavu se zkratkou toho titulu. Můžeme psát Ch Vet. nebo Vet. Ch. To druhé se nám líbí více, ale vadí nám fonetický přepis. To totiž Baty rozhodně není.

Vítěz mezitřídy Máčo Vítězná veteránka Baty


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek