Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Nová psí bouda na Sněžce

Vydáno 3.9.2007

Takhle vypadá vyfotografovaný nejvýše postavený (odložený a zanechaný) bígl v České republice. Jedna z našich odchovaných fenek jménem Číla (Ideal Image Rabbit Run) se rozhodla následovat příkladu našeho pana prezidenta a nechala se uvázat na vrcholku Sněžky (1602 m.n.m.) před novou poštovnou. Přivázat se řetězem před nějakou stavbu je nový způsob, jakým se náš pan prezident rozhodl nejširší veřejnost upozornit na každé nově vzniklé (případně vznikavší) architektonické dílo. Je to způsob poměrně neobvyklý a přiznejme si i drsný, ale jak jinak by měl tak vzdělaný člověk s rozhledem, jako náš pan prezident, upozornit své spoluobčany s jejich přízemními starostmi, že mají co dočinění se skutečně špičkovou architekturou.

My se samozřejmě snažíme naše štěňata formovat od nejútlejšího věku, aby ve svých nových rodinách nebyla za buránky ze samoty. Boudičky našich psů vypadají jako kdyby z oka vypadly Le Corbusierovým stavbám a pokud zafouká pořádný vítr, sousedova stodola za našimi pozemky bude připomínat jeden známý dům od pánů Gehryho a Miluniče. Není tedy divu, že Číla se rozhodla stejným způsobem upozornit na opravdu povedenou stavbu. Jen podle svých lidí byla trochu rozpačitá z té velikosti. Je přece jen zvyklá, že psí boudy mívají poněkud skromnější rozměry.

Ve skutečnosti je to tak, že bígl k řetězu uvázaný nezlobí a nedělá hlouposti. Což se samozřejmě v žádném případě nedá aplikovat na pana prezidenta.

Ta bouda je opravdu velká Teď už je to lepší, ten bígl asi vyrostl


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek