Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Hodně štěstí, Kitty

Vydáno 28.7.2007

Ve čtvrtek 19. července odletěla do Ameriky Kitty, naše další fenka.
Kitty (Kindly Kitty Rabbit Run) se tam bude tak jako její předchůdkyně Judy pokoušet o získání titulu amerického šampiona. Původně jsme si ji nechali doma, ale nějak nám nevyrostla. Měla toho totiž tolik na práci, že vyrůst prostě nestihla.

Po každé větší výstavě jsou tuzemští chovatelé zahraničními rozhodčími kritizováni za přílišnou výšku našich bíglů. Nám se však z neznámých příčin daří chovat bígly spíše malé, v tomto případě dokonce kapesní. Standard bígla hovoří o jeho kohoutkové výšce mezi 33 a 40 centimetry, což v palcích znamená něco mezi 13 a necelými 16. Tedy alespoň v Evropě. Pokud půjdou po obou stranách Atlantiku po městě dva posuzovatelé bíglů a prohlásí, že po protější ulici jde pěkná třináctka, tak zatímco evropský rozhodčí bude mít co nevidět problémy se zákonem, jeho americký protějšek pravděpodobně viděl pěkného malého bígla. Ve Spojených státech (a Kanadě) se vyskytují a také vystavují bíglové ve dvou velikostních rázech "do 13 palců" a "nad 13 palců, ne však více než 15 palců", jak zní přesné označení obou kategorií.

Kittyiných 31,5 centimetru ji kvalifikuje právě mezi zmíněné třináctky. A pokud se k tomu přidá její dobré úhlení, výborný pohyb a téměř živelný temperament, nemusela by být úplně bez šance.

Měli jsme trochu před cestou obavy; už jsme si na ni zvykli a do Ameriky s ní měla letět ještě jedna úplně cizí fenka bígla, bohužel podobně vybarvená. Když nám ale v prvním mailu její nová panička napsala, že Kitty přistála v pořádku, že je přesně taková, jakou si ji představovali podle fotografií, a že si všechny okamžitě získala veselou, přátelskou a mazlivou povahou, věděli jsme, že je všechno na svém místě.

Přejeme jí tedy v novém domově mnoho štěstí a budeme jí držet palce. Je to od nás stejně troufalé, jako když se chovateli v Keni narodí pěkně stavěný sob a on ho pošle za Polární kruh s drzou nadějí, že to všem těm místním sobům natře. Amerika je země bíglům zaslíbená a Kitty se o tituly bude pokoušet v jednom z "nejzabíglenějších" států USA, ve Washingtonu.

Kitty ještě doma v křesílku Loučení na letišti Snad přežije bez úhony Letadlo už čeká Sbohem, Kitty


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek