Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


IHA Oberwart

Vydáno 27.7.2007

Mezinárodní výstava psů v Oberwartu v Rakousku byla pro nás tak daleko, že jsme si po cestě stačili uvědomit, jak moc velkou hloupost děláme. Cestovat v tropickém vedru skoro 400 kilometrů s nejasnou vyhlídkou na výsledek, to už opravdu není úplně normální. Cestou nás sice uklidnilo, že teploměr na dálnici ukazoval teplotu vzduchu 26°C, naše radost však byla zkalena faktem, že bylo teprve půl sedmé ráno. Kolony dovolenkářů z Čech cestujících za sluníčkem na Jadran naším směrem si mohly užít sluníčka od samého počátku.

Na místě to pak bylo ještě daleko horší. Bíglové měli svůj kruh v neklimatizované hale, takže jsme rychle zapomněli na jinak bezchybnou organizaci výstavy a soustředili se jen na své chvilkové nepříjemné pocity. Stačilo totiž rychleji zamrkat víčky a rázem byl člověk celý propocený. A tak přestože se pak Máčo nominoval do závěrečných soutěží, raději jsme zvolili okamžitý ústup do auta a hurá domů. Konečný výsledek ale nebyl špatný.

I když po minulé výstavě v Salzburgu to tak nevypadalo, tentokrát náš výsledek (Íčko Výborný 3, Máčo Výborný 1, Jugendbester ) svědčil o tom, že se naši jižní sousedé přece jen rozhodli respektovat dohody z Melku. Zvláště jejich třetí, tajný dodatek. Ten o tom, že nás sem tam nechají vyhrát nějaký pohárek a my na oplátku budeme všechny průšvihy v Temelíně co nejpečlivěji utajovat.

Nejhezčí mladý bígl v Oberwart Íčkovo 3. místo Závěrečná párty Rozvalení psi v horku


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek