Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Adélka klubovou šampionkou

Vydáno 3.7.2007

Na začátku klubové výstavy vyhlásil náš klub letošní klubové šampiony. Ziskem 384 bodů ze 250 povinných, splnila podmínky pro udělení tohoto titulu i naše Adélka (Ch Dark Duchess Rabbit Run).

Samotný titul klubového šampiona je nenápadný, český nebo mezinárodní šampionát vypadají mnohem efektněji. Ve skutečnosti se ale titul klubového šampiona získává obtížněji. Za každé umístění na výstavě se pejskovi nebo fence připočte určitý počet bodů, a když pak dosáhne celkový součet 300 bodů u psa a 250 u fenky, stanou se na další klubové výstavě klubovými šampiony. Což v praxi znamená jezdit a sbírat body a jezdit. Za CAC na mezinárodní výstavě se pejskovi nebo fence zlepší "konto" o 20 bodů (například).

My jsme to ještě vylepšili, protože jsme na tenhle titul úplně zapomněli (chápejte, nejsme přece žádní sběrači pohárků), až nám ho hodní lidé z klubu připomněli. Jenže jsme na něj zapomněli opět a vzpomněli si na něj až deset minut po dvanácté, kdy už to stálo klub hodně úsilí navíc. Tímto bychom se chtěli omluvit paní Nedavaškové a panu Urbanovi a poděkovat jim. Na svoji omluvu bychom rádi prohlásili, že to bohužel už nebude lepší, protože známe svoje limity.

Ale hlavně:
Adélku ježdění po výstavách moc neba, raději běhá s ostatními po louce. Je to škoda, protože počtem titulů se pomalu začala blížit své mámě Nele, což byl mezi bígly ve své době pojem. Takže teď bychom asi udělali nejlépe, když bychom ji přestali vozit jako medvěda a zkusili, zda by i šampionka po šampionce náhodou se šampionem nedala malé šampionky...

Adélka se získaným šampionátem Ilustrační foto - chvíle soustředění na výstavě


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek