Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Mezinárodní výstava v Nitře

Vydáno 4.6.2007

Po dvou posledních výstavách, kdy na nás nevyzbyl žádný pohárek, ale jen samá druhá místa, jsme do Nitry na mezinárodní výstavu jeli s tím, že to tak bude do třetice. Všichni tři (dva pejskové a fenka) se vyvenčili způsobně hned po příjezdu, takže jsme mohli v klidu jet zpátky a ještě si ušetřit nervy. Navíc jsme se ráno dozvěděli (z důvěryhodných zdrojů, samozřejmě), že pan rozhodčí není specialista na bígly. Má totiž aprobaci kromě celé VI. skupiny FCI také na skupinu VII. O tom, zda pozná (případně nepozná) hezkého bígla, si může každý udělat úsudek z našeho výsledku:

Máčo (Magical Moment Rabbit Run) Výborný 1, CAJC,
Íčko (JCh Ideal Interest Rabbit Run) Výborný 1, CAC, CACIB
Adélka (Ch Dark Duchess Rabbit Run) Výborná 2., Res. CAC

No, my si myslíme, že i když se naši psi nemusí líbit každému, pan doktor Brabletz z Polska posuzoval pozorně, a také v ostatních třídách ocenil stejné psy, jací by se líbili nám. Máčo se pak ještě zúčastnil závěrečné soutěže, která ale byla trochu jiná, než jsme zvyklí. Nenastoupili v ní totiž všichni mladí psi a fenky najednou, ale vždy psi z jednotlivých skupin FCI, takže vítěz této soutěže byl takový malý BIG. Tenhle titul se nám sice vyhnul, ale těší nás, že se Máčo mezi ostatními honiči dostal do nejužšího výběru mezi tři nejlepší psy.

Doma jsme potom zjistili, že štěníci za ten den, co jsme je neviděli, opět povyrostli a bylo jim úplně jedno, že jejich tatínek je čerstvý CACIB. Jemu to ostatně bylo jedno také. Teď se jen děsíme, která z dalších výstav bude ta "dotřetice".

Nejlepší mladý bígl Nejlepší dospělí psi a panem rozhodčím Čekatel interšampionátu Závěrečná soutěž Zobor v oblacích


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek