Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Trochu dlouhý nos

Vydáno 29.4.2007

To není citace z posudku, spíše náš výsledek na MVP v Praze. Čtyři druhá místa a jedno třetí není sice úplně špatné, ale už to bylo i lepší.

Ve třídách nás sice porazili psi od opravdu slavných chovatelů - když na výstavě skončíte hned za Red Baronem, je to jako prohrát na body s Tysonem, ale stejně je to slabá náplast. I naši psi mají ve svých sbírkách nějaké to protívníkovo ukousnuté ucho. Takže bychom mohli říci, že největší úspěch byl Matějův flip na podlážkách, co ležely u plotu.

Ale přijeli jsme domů, proběhali ostatní psy, zjistili, že Škopek se i nadále povedeně kulatí, nakrmili, po celém dni si natáhli nohy a řekli si no a...? Chtít získat junioršampiona na třech výstavách po sobě v rozmezí dvou týdnů je opravdu drzé. Každý den není posvícení, zvlášť, když je zrovna sobota. Sedláci u Chlumce se stali tak slavnými, že se tohle přirovnání používá ještě po 200 letech. Vzpomene si někdo na jména pánů, kteří vyhodili z okna Slavatu s Martinicem? Ale o těch, co spadli na tvrdé, se učíme dodnes. A kdopak z těch, co mluví o Napoleonovi u Waterloo ví, kdo mu tam tehdy natrhnul triko? Že se po nich nakonec jmenoval jeden bombardér a jeden křižník? No fajn, a jaký měl ten křižník výtlak? A nebo to byla bitevní loď...? Jedno z mála vítězství, které se natolik proslavilo, že se z něj stalo přirovnání, je Pyrrhovo. Kdo dával ve škole trochu pozor, ví, jaké to vítězství bylo.

Přišel se na nás do Prahy podívat Max, o půl hodiny starší Máčův bráška se svými lidmi. Max je velmi pěkný, má se výborně, mají ho rádi a spolu se svým nejmenším člověkem tvoří nerozlučnou dvojku. Je to opravdový bígl a vydrží úplně všechno dovádění. Je to jejich miláček a nápad pořídit si yrobna bígla si dodnes nevyčítají. A to byla pro nás včera nejdůležitější zpráva.

Matěj 1 Matěj 2 Matěj 3 Matěj 4 Matěj 5


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek