Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Bob

Vydáno 15.4.2007

...a připsat Bobek je trochu laciné. Navíc mezi lidmi od psů má to slovo daleko větší váhu, než jeden kloboukový králík.

Tak jinak.
V sobotu ráno v jednu hodinu jsme měli vstát a odjet na Národní výstavu psů do Ostravy. Něco po půl čtvrté nás vzbudil Mates, který se chystal na závod v přespolním běhu do Písku s otázkou, zda na tu výstavu opravdu chceme jet, když už jsme měli být přes dvě hodiny na cestě. Hrůzou strnulí jsme na chvíli začali vážně uvažovat, že to vypustíme, cesta měla trvat pět a půl hodiny, což by při reálném časovém odhadu znamenalo, že dorazíme na místo někdy kolem půl jedenácté. Nakonec jsme si řekli, že trocha dobrodružství neuškodí, překvalifikovali náš bombardér na stíhačku a vyrazili. Stíhačka se pak cestou občas změnila v neřízenou střelu, ale za Olomoucí už jsme mohli zastavit na kávu, protože jsme zpoždění dohnali. Nejlépe to snášeli psi, a tak zatímco za okny se odehrávalo nefalšované drama a začala ropná krize, oni celou cestu prospali.

Přijeli jsme včas a mohli jsme jet i pomaleji, před bígly bylo ještě několik jiných plemen honičů. Zpočátku jsme se po výstavišti pohybovali poplašeně, byla to naše první letošní výstava doma a ty návaly lidí nás zaskočily. Bíglové to naštěstí snášeli lépe než my; bylo jim to jedno.

Íčko skončil nakonec druhý ve třídě s Res. CAC, Batynka byla poprvé ve veteránech a také výborná a lump Máčo dostal prvního českého CAJC a prvního BOB. Proto ten titulek.

Domů jsme jeli s velkou radostí. A měli jsme těch důvodů ještě více. Ve třídě byl s Máčem pejsek z našeho N-vrhu, Noble Nugget. Zatím je to ještě trochu štěník, po tátovi i mámě dospěje o něco později, ale skončil jako výborný na čtvrtém místě a bude z něj pěkný pejsek. Paní rozhodčí mu napsala krásný posudek a nic mu nevytknula. Cestou domů jsme se zastavili za Dandym (Dark Dandy) a Kobíkem (Kindly Kobold), kteří se svými lidmi bydlí na kraji Ostravy v krásném domečku. Opět se nám potvrdilo, že bíglovi je úplně nejlépe, když má podobného kamaráda, se kterým se může bavit, když jeho lidé zrovna nemají čas. O fotbale, o holkách nebo o honění zajíců.

Pozoruhodný ten den byl i kvůli tomu, že Máčo má po mámě Nele takovou jednu pikantní zábavu. Může běhat hodinu po zahradě, ale pěkně si to šetří a udělá hovínko v autě, většinou tak po deseti minutách jízdy. Někdy hovínko pořádné, někdy jen takový... bobek. Jen včera ta dvojka nebyla kompletní, v autě jel jen Bob, kámoše udělal venku. Že by přece jen dospěl? No, vždyť to není poslední výstava, on nám ještě ukáže.

Cestou zpátky jsme se dozvěděli, že Mates ten přespolní běh vyhrál.

Vítězný Máčo Noble Nugget - výborný s pořadím Z Kobolda je krásný pes Bíglové jsou nejkrásnější od dvou výše Bíglové jsou úžasní k dětem


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek