Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Klubová výstava

Vydáno 6.6.2004

V sobotu 29. května 2004 nás čekal dlouhý den. Tak nějak se to sešlo a v ten samý den se konala MVP v Nitře a klubová výstava.

Vyrazili jsme pro jistotu už v pátek večer, v klidu jsme dojeli do Zbraslavi u Brna, kde se klubovka měla konat a uložili se ke spánku. Ráno nás ve čtyři vzbudil táta. Dělal hrozný rámus, hledal kravatu a vodítko a klíče od auta a vůbec všechno. Ani v sobotu se člověk pořádně nevyspí. No a co má být, že ho čekalo dvěstě kilometrů s Biggym do Nitry, nás toho čekalo víc. Vstát! Umýt se!! Obléci se (Fakt bude dobrej ten modrej blejzr? Nemám ho ještě vyzkoušenej. Měla jsem ho na výstavě jenom asi desetkrát). Probudit se!!! Když se táta vrátil ve tři hodiny z Nitry, měli jsme to skoro za sebou. Ale byla to fuška. Výpravy s jedním psem bývají většinou vícečlenné (táta, máma, děti, pes). Pokud jsou vícepsí, mívají početné technické zabezpečení. My jsme byli s mámou jen dva na pět psů.

A jak to vlastně dopadlo?
Cecilka byla třetí mezi miminky. Beruška s Brandynou byly výborné. Není to vůbec tak špatné, protože paní rozhodčí z Dánska byly přísné a daly ze třiatřiceti fenek v naší třídě jen několik výborných. Otylka vyhrála mezitřídu s oceněním Výborná 1, CAC a paní rozhodčí jí dala pusinku. Adónis přinesl pohárky dva, za ocenění Výborný 1, CAJC a za Klubového vítěze mladých. Mámě bylo líto přihlášky do soutěže Dítě a beagle, protože Matýsek s námi nejel, a tak poslala Strašidelného Ondřeje s Beruškou. Pro první místo. To bylo nečestné a nesportovní, protože Ondřej je profesionální handler. A nakonec máma s párem Adonis, Otylka obsadila čtvrté místo. No, zvládli jsme to jen s pomocí přátel. Takže děkujeme Cosmicu a Volcanu Cotopaxi.

A táta?
Ten přijel z Nitry s interšampionem. Jenom.

Je legrační, že pohárek si přivezla Nela, i když s námi nebyla. Dostala totiž klubového šampiona za vítězství nastřádaná během minulého roku. Kdybychom snad na ni chtěli ten den zapomenout, přihlásila se sama. Když jsme přijeli domů, začala rodit.

Vítěz třídy mladých Vítěz juniorhandlingu Vítězka otevřené třídy Soutěž párů Pořadí v soutěži párů


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek