Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Veselé velikonoce (návod na výrobu kraslic)

Vydáno 3.4.2007

S blížícími se Svátky jara ožívají ve většině domácností lidové tradice. Také my přinášíme návod na zpříjemnění velikonoc, tentokrát výrobou bíglích kraslic.

První způsob je velmi jednoduchý. Bígla vaříme asi 10 minut společně se slupkami od cibule. Vodu slijeme, bígla důkladně osušíme a ostrým nožíkem do něj můžeme začít vyškrabávat nejrůznější ornamenty.

Další návod je o něco složitější. Do roztaveného včelího vosku postupně namáčíme špendlíkovou hlavičku a roztaveným voskem pak na bígla kreslíme jednodušší i složitější vzory. Potom bígla vložíme do vařící vody, do níž jsme před tím přidali barvu. Vosk se ve vařící vodě rozpustí, takže po deseti minutách varu vyjmeme z vody zcela osobité kraslice. Jestliže bígla z jakýchkoliv příčin nechcete vařit, můžete ho v obou těchto případech napřed vyfouknout.

Třetí způsob je bohužel nejpracnější, ale výsledek je nejpřesvědčivější. Potřebujeme však navíc ještě pomoc veterinárního lékaře a dvě sady ucpávek do uší, které si nasadíme před samotným začátkem práce. Začneme tím, že bíglovi na jedno ucho naneseme vrstvu tetovací barvy. Potom mu toto ucho za pomocí tetovacích kleští společně s veterinářem asi na 90 - 120 místech proděravíme. Čím hlouběji, tím lépe. Tato fáze je nejdůležitější, protože pokud ji neuděláme důkladně, výsledek nebude k ničemu. Do vzniklých děr pak vtíráme všechnu před tím nanesenou barvu. Pozor! Ucpávky si utěsňujte v uších pokud možno prsty, kterými jste před tím neroztírali barvu. Pokud si dáte na práci záležet, měla by každá taková bíglí kraslice být originálem. Jestliže je ornament u všech kraslic stejný, je něco špatně. Tak hezkou zábavu a veselé velikonoce !!!

Barvu řádně vetřeme Opatrně přepravíme zpátky Po zaschnutí můžeme vypustit Výsledek je čtyřbarevný


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek