Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Nela a Nep

Vydáno 15.3.2007

Minulý týden nás povinnosti zavály až do Náchoda. Využili jsme té příležitosti a jeli navštívit naše dvě štěňata z vrhu N, fenku Noble Nelly a pejska Noble Name.

Když se u nás jejich budoucí majitelé byli podívat na štěňata a vysvětlili nám, že pejsek bude muset být na zahradě sám, protože bohužel musí oba chodit do práce, popsali jsme jim trápení, jemuž je bígl jako smečkový pes o samotě vystaven tak barvitě, že si potom od nás odvezli pejsky rovnou dva. A Nela s Nepem se mají úplně nejlépe, jak se jen bíglové mohou mít. Když mají jejich lidé čas, jsou s nimi a chodí na procházky, jinak jim patří velká zahrada a téměř neomezený prostor na dovádění. Tihle bíglové se nenudí. Máme z toho velkou radost a museli jsme ocenit i to, z jak velké dálky k nám pro ně jeli. Došlo nám to až v okamžiku, kdy jsme tu samou cestu museli absolvovat my.

Pokud přezdívka pejska Nep někomu něco připomíná, neplete se. Znalci historie si vzpomenou, že když po bolševické revoluci v roce 1917 začala nová sovětská ekonomika ztrácet dech, přišel vůdce revoluce Lenin se spásným nápadem, jenž se pak označoval stejnou zkratkou, tedy NEP (neúnavní efektivní psi). Byly to právě smečky speciálně vycvičených psů, které ruští bolševici neváhali zapřáhnout a znovu roztočit unavená kola továren. Sotva sovětská ekonomika nabrala dech a psů už nebylo potřeba, odvděčili se jim tím, že je snědli. A pak věřte Rusům. Ale to už je zase jiný příběh.

Dva bíglí sourozenci 1 Dva bíglí sourozenci 2 Dva bíglí sourozenci 3


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek