Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Mezinárodní výstava v Trenčíně

Vydáno 29.1.2007

Budíček v jednu ráno, tlačenice s kamiony na D1, dálnice plná sněhu, výborné presso u Devíti křížů, sněžná rallye přes Bílé Karpaty, tlačenice u výstaviště v Trenčíně s předbíhajícími Pražáky, další tlačenice u výstavních kruhů, setkání se známými tvářemi, podezřele dobré ražniči ve stánku na výstavišti, příšerné podmínky v závěrečných soutěžích, cesta zpátky po silnici, z níž stačil slézt sníh. To vše celé skoro v polospánku, jen jakoby v klipu.

I když je to první zahraniční mezinárodka, nikdo se tam moc netěší, právě pro hodně drsné podmínky. Tak drsné, že závěrečné soutěže nebyly nic pro milovníky psů, vláčet tam svého psa mohl s klidným svědomím jen věčný výstavní exhibicionista. Aby se dala závěrečná soutěž absolvovat s trochu klidným svědomím, znamenalo to vzít psa do náruče a prostrkat se k přípravnému kruhu, vlastně nudli, kde už bylo místo. S bígly se to dá ještě zvládnout, ale už ne s retrívrem, ohařem nebo svatohubertským psem. Museli jsme se pak za to našim pejskům omluvit, ale jim to bylo stejně jedno. V autě bylo teplo a na měkkých dekách se tak krásně spalo... A udělali nám zase radost. Máčo byl poprvé v mladých a dostal svůj první CAJC, Íčko vyhrál mezitřídu a splnil podmínky pro udělení titulu Slovenského junioršampiona. Máčo s Adélkou pak skončili třetí v soutěži o nejkrásnější pár v konkurenci 18 párů všech plemen. Radost nám udělala i Vrtule (Magical Mottle) paní Navrátilové. Vyrostla ve skutečně krásnou fenku a její druhý letošní CAJC je skutečně zasloužený. Pařez se zkrátka nezapře ani v další generaci. S tím pak byla spojená ještě jedna věc. Zaujalo nás štěně, s nímž se jeho majitelé přijeli zatím jen podívat. Krásná hlava, silné kosti a velmi milý výraz. Když jsme se pak ptali na jeho rodiče, dozvěděli jsme se, že otcem je Dark Duke, Adélčin brácha. Pak nám až zatrnulo. Pařez už je babičkou...

Máčo a jeho první opravdové vítězství Íčko a jeho vítězství Vítězná vrtule Úspěšný pár bíglů Dvě hlavy víc ví


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek