Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Judy za mořem

Vydáno 15.1.2007

Milá zpráva přišla dnes v noci z Ameriky. Naše fenka Judy (Jolly Judy Rabbit Run) tam se svojí paničkou Heidi Mc Keon absolvovala třídenní kolotoč výstav a byla velmi úspěšná.

Judy začala soutěžit hned po svém příletu do Ameriky na jaře loňského roku a nevedla si špatně. Hned zkraje si připsala dva body do svého účtu pro získání titulu amerického šampiona. V Americe to totiž chodí trochu jinak, jejich šampion se získává podobně jako náš klubový. Pejskové jezdí po výstavách a za vítězství dostávají body. Nestačí tedy jako u nás přijet na výstavu, vyhrát, pak zbytek sezóny odpočívat a zkraje roku na další výstavě šampionát dodělat (co vy na to, Cecilko, Beruško, Otylko, Adélko, Hynku, Viléme a jak se vlastně všichni jmenujete...?). Navíc i když je pejsek hezký a vyhraje třídu, pokud je přihlášen sám, žádné body nedostane. Takže tento titul má v Americe pořádnou váhu.

V létě a závěrem sezóny měla Judyina majitelka jiné starosti a Judy přihlásila znovu až teď. A Judy vyhrála na třech výstavách po sobě a na své konto si připsala další tři body. Blahopřejeme Judy i její paničce. Fotografie z výstavy jsou trochu méně čitelné, asi jak z nich cestou přes moře opadaly pixely. Ale kromě toho, že to Judy sluší, se z nich dá vyčíst ještě jedna důležitá věc. Výstavě se tam říká show, takže se tam těžko potkáte s někým v šusťácích nebo kraťasech.

Bígl na stole Vzájemná komunikace je klíčem k úspěchu


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek