Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Mezinárodní výstava Brno

Vydáno 26.6.2004

Nazdárek, tohle vám musíme napsat my holky, co spolu mluvíme, tedy Beruška, Brandyna a Otylka.

Včera ráno nás zase strčili do auta a zase jsme jeli hrozně rychle a zase po té hrozné dálnici do Brna. Už se nám ani nechce počítat, pokolikáté to bylo. Náš člověk říkal, že budeme zase blinkat a zase nám nedal ráno jíst. Tyran. S holkama jsme se dohodly, že už blinkat nebudeme, jenom aby si už toho hrome všimnul a normálně nás ráno krmil. Jenže s námi dal do auta toho lumpa Adonise, který nás nenechá chvilku na pokoji, pořád nás honí a kouše do uší a bere nám hračky a je hrozně nafoukanej, protože jeho táta je z Finska. No a co, náš je zase z Belgie a taky z toho neděláme vědu. Sotva jsme se rozjeli, Adónis nás všechny poblinkal. Jednak s námi nedrží partu, a taky ještě před cestou sežral hromadu trávy a koňské hovínko. Večer nám vyhrožoval, že nám bude cestou vyprávět strááášidelnou historku od toho slavného spisovatele, jmenoval se Edgar Allan Paw, Paw nebo tak nějak a ta povídka se měla jmenovat Den, kdy došlo žrádlo, ale celou cestu jen seděl a bylo mu hrozně šoufl. To má za to.

V Brně jsme toho moc nestihly pochytit, protože to šlo ráz naráz. Adónis šel hned na řadu, nebýt Jany Malíkové, která nás popohnala, nestihnul by to. Naši lidé si totiž zvykli vystavovat jen holky a zapomínají, že kluci chodí brzy. Pak jsme si chvilku chruply, ale ne moc, protože nám pořád nějací lidé strkali do klece prsty, co jim voněly po klobásách a grilovaném kuřeti a langoších a taky na nás pořád třeba z půl metru blejskaly takové ty malé krabičky. Náš člověk na ně občas ukázal zuby a někdy i zavrčel, ale ne moc, spíš mu to dělalo dobře, že je o nás zájem. No a pak už jsme chodily postupně my, co spolu mluvíme.

A jak jsme dopadly?
Vlastně dopadli, když budu počítat i Adónise?

Adonis a Brandy v mladých Výborní 2, Beruška v otevřené Výborná 2, Res. CAC a Otylka vyhrála mezitřídu s Výbornou 1, CAC.

Cestou domů jsme se ještě zastavili v Blízkově u Měřína, abychom navštívili Adámka, to je brácha Otylky. Bydlel původně v Praze, ale pak se přestěhoval na Vysočinu a je mu tam výborně. Tak jsme se trochu proběhli po zahradě a domů dojeli pozdě odpoledne. Adonisovi už bylo lépe, ale nebavil se s námi stejně, protože byl dojatý, že se potkal s tatínkem Daragoj Kohinoorem, který vyhrál v šampionech. Náš fotograf a vrchní handler se tentokrát válel u moře, takže fotografie nemáme, ale koho by pořád bavilo koukat na ty samé fotky, ne?


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek