Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Pařez interšampionem

Vydáno 17.11.2006

Když přijde obyčejná obálka z Belgie, Modří už vědí, že v nejbližší době bude následovat papírová roura. Také nám taková přišla a poštovní donašeč ji zastrčil surově za mříž na dveřích. V takovém balení totiž chodí diplom, v němž vám FCI blahopřeje k získání titulu Interšampiona.

Ta, o níž je řeč nám přišla 1. listopadu a patřila našemu Pařezovi. Když tak člověk vyndává a roluje tu věc, do níž Pařez proměnil své CACIBy, ukápne mu slza a zavzpomíná. Na to, jak zpočátku Nela ani nedokázala vyskočit na boudu, jak byla malá a tlustá, takže jsme jí začali říkat Pařez, jak jsme jí byli ukradení a jak nám přišla divně puntíkovatá. Ale pak přijdou vzpomínky na první získané pohárky a vítězství. A také na to, jak jsme se dlouho báli, abychom nebyli jen Ti s tou Nelou, co až zestárne, nikdo o nich už nebude vědět. V době své největší slávy byla opravdu úspěšná a za celou svoji kariéru získala pouze jednu Velmi dobrou. Navíc od pana dr. Reisingera, jenž jí rok předtím nechal zvítězit v soutěži O pohár střední a východní Evropy. Jinak odešla málokdy poražená. Byli jsme napjatí, zda svoji pověst potvrdí i jako matka, ale ani v tom nás nezklamala. Je výborná máma a její štěňata jdou v jejích stopách. V prvním vrhu nám dala dva šampiony a její dcera Adélka je její dobrou následovnicí. Synek z druhého vrhu, jemuž říkáme Máčo, byl zatím na šesti výstavách a šestkrát ve třídě zvítězil. Také holčička Vrtule, která se připravuje na výstavní kariéru v Jihoafrické republice, si zatím vede stejně dobře.

Interšampiona jsme oslavili, ale přesto Pařez trochu znervozněl, když jsme jí navlékli výstavní vodítko. Přihlásili jsme ji totiž na mezinárodku a klubovku do Nitry. Když jsme si před cestou kontrolovali doklady, zjistili jsme, že na poslední výstavě jsme s ní byli přesně před rokem, 5. listopadu, také v Nitře. Vloni tady Pařez dostal slovenského CAC a CACIB a my jsme se pokusili ten šampionát dodělat. A povedlo se to, Nela získala svůj další slovenský CAC a tím také titul Šampion krásy Slovenska (v pěti letech, po dvou vrzích a dvanácti štěňatech !). A aby toho nebylo málo, protože jsme členy i Beagleclubu Slovenska, vítězství v minulých letech Pařezovi zajistila i titul Slovenského klubového šampiona.

Nele tedy během jednoho týdne přibyly tři tituly šampiona a my jsme jí slíbili, že už jí skutečně dáme pokoj. A proč ne. U nás na dvorku i v přilehlém okolí vyhrála co mohla a cestování dvakrát nemusí. Popřejeme jí tedy stálé zdraví, hodně smrádků na válení a když nám dá ještě jednu holčičku nebo kluka jako jsou Máčo, Adélka a Vrtule, bude mít vystaráno o zasloužený důchod.

Nela na výstavě Nela ve sněhu Opravdu inteligentní portrét Nela se štěňaty Nela s kámoškou Baty


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek