Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Dvojdenní výstava v Bratislavě

Vydáno 21.8.2006

Pozorný čtenář si všimne hesla, jež má na první fotografii Alice nad hlavou. Všimli jsme si ho až doma, ale mohlo by na něm něco být.

Na MVP do Bratislavy jsme letos jeli s tetou Alicí. Konkurence je na Slovensku stále větší a stoupá i lesk zdejších výstav. Psi ani lidé nemusejí být namačkáni v nedůstojných hangárech, jako se to občas ještě stane u nás, na přípravu i předvedení je dost místa a závěrečné soutěže už se blíží opravdové show. Myslíme si, že naši psi jsou docela hezcí a chtěli jsme, aby se mezi ostatními bígly neztratili. Alice je určitě jednou z nejlepších handlerek honičů a má za sebou spoustu úspěchů v zahraničí. Hladce pejsky přenese přes úskalí posuzování a v závěrečných soutěžích se dokáže tak znenápadnit, že vynikne opravdu jen předváděný pes. A ne, že by ji jinak někdo přehlédl... Naše pejsky zná, umí to s nimi a oni jako zázrakem dělají všechno, co po nich chce.

Nebudeme zbytečně unavovat, ani nebudeme třeskutě vtipní. Výsledek nás potěšil, ale také hodně překvapil. První den bylo přihlášeno 55 bíglů a posuzoval je pan Damir Skok z Chorvatska. Máčo (Magical Moment) i jeho sestra Vrtule (Magical Mottle) se svojí paničkou vyhráli třídu dorostu s oceněním Velmi nadějný 1. Íčko zvítězilo ve třídě mladých s titulem Výborný 1, CAJC a Biggy byl ve veteránech Výborný 2. Adélka pak ve třídě šampionů vyhrála s oceněním Výborná 1, CAC a přidala ještě Res. CACIB. S Máčem odpoledne Alice nastoupila do závěrečné soutěže "O nejkrásnějšího dorostence", kde obsadili úžasné druhé místo mezi všemi ostatními dorostenci. A že jich tam bylo kolem šedesáti. Měli jsme velkou radost, ale zároveň nám bylo líto Vrtule, neboť i na psích výstavách přichází ke slovu politika a na stupních vítězů nekončí dva psi stejného plemene hned po sobě. Pokud tedy Máčo na těchto stupních skončil, měl teoreticky další bígl nárok na úspěch až tak po dvou třech dalších soutěžích. O to více nás překvapilo, když Vrtule se svojí handlerkou získala ihned po svém bráškovi úplně stejný pohár, tedy za druhé místo. Hm, eMka..., zřejmě nějakej slušnej oddíl...

Mohlo to stačit i na neděli, ale tentokrát udeřilo dvakrát do stejného místa. V neděli posuzovala paní Dorota Witkowska z Polska a bylo přihlášeno 59 bíglů. Máčo opět skončil Velmi nadějný 1, Íčko tentokrát „jen“ Výborný 2 a Biggy opět Výborný 2. Adélka opět vyhrála třídu vítězů a ke svému druhému slovenskému CAC pak nakonec ještě přidala svůj první CACIB. A je to opravdu k neuvěření, Máčo v odpoledních soutěžích opět obsadil stejné druhé místo mezi dorostenci jako v sobotu.

Sobotní i nedělní výsledky jsou převzaty ze stránek Slovenské kynologické jednoty.

Byli jsme po těch dvou dnech s minimem spánku utahaní a ještě nás čekala cesta zpět, ale my lidé jsme si to řekli jasně: "Kamarádi, stálo to za to. Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, na pokraji smrti vysílením, ale stálo to za to."
Co řekl Biggy ví asi teď většina, těm s mezerami ve vzdělání to napoví fotografie.

Spolupracuj s Alicí Vrtule a její první místo Vítězné Íčko Vítězná Adĺka Závěrečné stupně vítězů


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek