Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Klubová výstava 2006

Vydáno 30.7.2006

S menším zpožděním se zmiňujeme o Klubové výstavě Beagleclubu České republiky, která se uskutečnila 29. července 2006 ve Zbraslavi u Brna. Zlé jazyky tvrdí, že kdybychom přivezli tolik plechu jako minulé roky, bylo by to tam rychleji. Čertví, co to je vlastně úspěch nebo neúspěch na klubovce, sklenice může být z půlky plná nebo z půlky prázdná. Tentokrát posuzovali rozhodčí z první ligy chovatelů bíglů, manželé Hiltzovi z USA. Jejich chovatelská stanice Starbuck Torbay byla během poslední výstavní sezóny noční můrou všech bíglích vystavovatelů u nás, protože kde se objevila teta Alice s Amy (Starbuck Torbay Ring Amulet), bylo o BOB zpravidla rozhodnuto v den první uzávěrky. Jinou u Čančíků neuznávají. S nimi se přijela podívat paní Alyce Gilmore, jejíž psi Bayou Oaks jsou asi tím, kam bychom v chovu rádi směřovali. Dopředu jsme si říkali, že takové kritické oko naši psi potřebují, a že Velmi dobrá nebude až tak špatná známka. A rozhodčí posuzovali opravdu zodpovědně a se zájmem. Sice jsme nakonec skutečně nevezli domů tolik pohárků jako jindy, ale ta sklenice byla přece jen z půlky plná. Všichni byli Výborní, Máčo a Vrtule (Magical Moment a Magical Mottle) vyhráli třídu Super Puppy, Áda s Íčkem byli třetí a čtvrtý, Adélka vyhrála šampiony a získala CAC a Otylka vyhrála Super šampiony. Vzpomněli jsme si na jednu větu z... hádejte odkud: "Bijte si mne a mučte si mne chlebovou polívkou, stejně jsem nejšťastnější člověk na světě, protože jsem viděl Rychlé šípy."

Proč že jsme si na tu větu vzpomněli? Když se vystavovala Otylka, paní rozhodčí i paní Gilmore se tak líbila, že si ji zvlášť fotografovaly a řekly, že to byl nejhezčí bígl, jakého u nás viděly. A to je docela vyznamenání. A nemusí se z něj utírat prach.

Z letošní klubovky se ale asi doopravdy radoval málokdo. Den před výstavou totiž zemřela předsedkyně beagleclubu paní Květoslava Čáslavská.
Květa měla na klubovku samozřejmě přihlášené psy. Když pak její Ox-Bow Interpet-SC získal titul Klubový vítěz, málokdo pochyboval, že na světě je všechno jen tak náhodou.

Vítězné štěně Íčkovo pořadí Adélčino první místo Otylka a nadšená paní rozhodčí Skupina bíglů


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek