Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Adónis má narozeniny

Vydáno 7.7.2004

Ahoj, tak tohle vám musím napsat zase já Adónis. Dnes jsme byli pozváni na oslavu k mojí chovatelce Janě Malíkové do Jičíněvsi.

Tedy na oslavu to napřed ani nevypadalo, zas mne strčili do auta, tentokrát jenom s Otylkou, ale bylo mi podezřelé, že nejsou nervozní, a že nikam nespěchají. Jeli úplně pomalu, takže jsem vůbec neblinkal. Můj člověk mi řekl něco o tom, že jedeme na oslavu mých narozenin. No, ze začátku to tak opravdu nevypadalo. Když jsme tam přijeli, čekalo na mne na zahradě už pár jiných bíglů. Napadlo mne, že by z toho mohla být pěkná mela, ale pak jsem si vzpomněl, že nejsem pes kousací, ale pes honící... počkejte, to je blbost, už mám z těch večerníčků v hlavě zmatek... honící taky, ale hlavně pes smečkový, samozřejmě, a ti se neperou. Tak jsme se tam jen tak pozdravili, nějaké to malé naježení, zavrtění ocáskem a loužička přes tvojí loužičku, co byla přes jeho loužičku, protože jsme přece jen chlapi, tak jako že nám to pořád ještě čůrá. A to stačilo. Ti ostatní byli vlastně milí a přátelští a já jsem objevil, že máme mnoho společného. Tak například jsme se shodli, že z té ohlášené oslavy kouká pěkná nuda, protože jídlo se sice nosilo hned, ale ne pro nás, pro nás bylo jen Fuj, Nesmíš a tak.

Tak jsme se na ně vykašlali, nechali je být a starali se radši o svoje. Hodně jsme běhali, prali se o hračky, pořádně jim zdupali trávník a pak ještě semtam zkoušeli, jestli nepolevili v pozornosti a nedalo by se něco uloupit z toho stolu. Nepolevili. Nevím, co tam tak dlouho ti lidé řešili, já u jídla tedy rozhodně nemám čas na plané debaty. Trvalo jim to dlouho, myslel jsem, že určitě někoho pomlouvají, ale oni si četli v nové bíglím zpravodaji posudky z klubové výstavy a klepali si navzájem na rameno, že by si jeden myslel, že se tam dočista píše o nich. Háček byl v tom, že nepsalo, že se tam psalo o nás. No, a když už mne to běhání přestalo bavit a vážně mi táhlo hlavou, jestli by se tam nenašel nějaký kousek jídla, vzala mne moje chovatelka do náručí a já jsem se chvíli choval a já se umím chovat slušně. Bylo to moc příjemné, zvlášť když pořád tápu v té jejich řeči a nevím, zda chovatel je tady od toho, aby "si vás pochoval" nebo "vás pochoval".

No a pak mi přinesli opravdový dort, který byl jen pro mne, protože ostatní slavili už včera, ale já jsem tak trochu šlechtic, tak jsem se se všemi šlechetně rozdělil, když už nás vyšlechtili, že máme pořád hlad. No, slupli jsme to, až se nám udělaly boule za šlechama.

A pak ten zajímavý den vlastně pomalu končil, nastoupili jsme s Otylkou do auta a jeli domů, zase hezky pomalu a bez blinkání a můj člověk mluvil o tom, že ta moje chovatelka poskytuje chovatelský servis až na kost, a že jí to tímhle moje maminka zavařila, protože nás bylo osm. A já dnes půjdu spát s takovým příjemným pocitem, že je krásné se občas narodit.

Pojďte dál, něco vám ukážem Bíglové nebo škorpioni? Už ses dnes myla? Kdyby to nebylo tak vysoko Krmení drůbeže


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek