Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Něco na té Judy je

Vydáno 20.5.2006

Vzpomínáte na scénu z Pyšné princezny, kdy stařečci na otázku proč nemelou seděli, usmívali se a točili mlýnek, protože za ně mlel král Miroslav a princezna Krasomila?

Tuto sobotu a neděli byla Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích a i když jsme ji vypustili, stejně jsme tento týden měli umleto. Úžasná zpráva pro celý český chov bíglů totiž přišla z USA, kde od jara bojuje v barvách stáje Tradewinds beagle naše Judy (Jolly Judy Rabbit Run). Judy je přesně takový bígl, jaké se snažíme chovat. Je dobře úhlená vpředu i vzadu, má vynikající veselou povahu a na zadečku, stejně jako Dunhillovy dýmky, má bílou tečku. Judy už na dvou výstavách předtím vyhrála ve své třídě.

V sobotu, zatímco se naši pejskové místo běhání po kruzích v Litoměřicích flákali doma na louce, byla Judy na další výstavě, tentokrát ji pořádal Mt. Baker Kennel Club ve státě Washington a Judy tam skončila s výsledkem 1st 9-12 puppy, Winners female, Best of Winners, 2 points, což znamená Nejlepší fenka v plemeni - nešampionka a do naší mluvy přeloženo to znamená přibližně něco jako Výborná 1, CAC, CACIB. Judy získala své první dva body, pro získání amerického šampionátu jich musí mít celkem 15.

A když byla řeč o významu té události pro náš chov bíglů, v čem že vlastně je? Od soboty jsme už dostali několik blahopřejných mailů nejen z Ameriky, ale i z Austrálie. Znamená to, že všichni tihle lidé si nejspíš museli vzít atlas, najít Evropu, uprostřed pak malou zemičku a uvědomili si, že tady nežijí lvi, ale lidé se svými bígly.


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek