Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Víte co dělá váš pes?

Vydáno 24.3.2006

A bíglů se to týká obzvlášť Jde totiž o smečkového honiče, jehož tak lidé vyšlechtili. Podobně jako jezevčík zůstává v noře sám, odkázaný pouze na svoji statečnost, také bígl uměl odjakživa daleko více kooperovat s ostatními psy ze smečky, než aby poslouchal člověka. Přesto je nanejvýš vhodné, aby se člověk alespoň pokusil o to, dát bíglovi nějaké vychování, jinak se z původně plánovaného rodinného mazlíka stane obtížná denní i noční můra.

Při trošce důslednosti již po několika dnech nácviku zvládá normální bígl základní zásady stolování (viz Beruška a obr. 1). Drobnou potíž mu činí pouze použití lžíce levou nebo pravou... tlapkou.

Pokud ovšem bígla necháte svému osudu a bez výcviku, je schopen pustnout již od útlého věku. Vědci zjistili, že první náznaky sexuálního chování se projevují právě u bíglů, a to již ve třetím týdnu života. To samé se týká jeho vztahu k alkoholu. Magical Moment někde v koutě vyčuchal zakutálenou zátku od sektu a chvíli s ní běhal po kuchyni sem a tam. Za chvíli už nebyl schopen pohybu po rovné čáře a neměl zrovna přítomný výraz (obr. 2). A chcete ještě jeden příklad, kdy se bígl ztrativší se z dohledu člověka pomalu mění v mravního zpustlíka? Nejzlobivější z celého M-vrhu, darebák, jemuž říkáme Velký Sádlo (Magical Move), se nepozorovaně dostal k počítači, zrovna v okamžiku, kdy jsme se dívali na Pád Třetí říše ( obr. 3). A asi se mu líbil pozdrav, jímž se tam ti pánové častovali. Snažil se to sice zahrát do autu se zvoláním: "Takhle vysoko skáče moje panička, když jí počůrám nohu", ale my jsme mu to nezbaštili. Museli jsme mu vysvětlit, že takhle se slušní lidé prostě nezdraví, a pejskové už vůbec ne.

Jak píši na začátku. Nesmíte svého bígla nechat svému osudu ani na chvilku, jinak se dostanete do řečí, že máte nevychované psy.

Pes se naučí i stolovat Opilé štěně bígla Zakázaný pozdrav


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek