Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Good luck, Judy...

Vydáno 5.3.2006

Ve čtvrtek odpoledne se vydala na dlouhou cestu naše Judy (Jolly Judy Rabbit Run). Vlastně to z našich pejsků dotáhla zatím nejdále. V pátek večer po mezipřistání ve Frankfurtu, přenocování ve zdejším psím hotelu a dlouhém letu přes moře, přistála ve Vancouveru v Kanadě. Odtud si ji její nová panička paní McKeon odvezla ještě kousek dál, do Arlingtonu ve Spojených státech. Judy zde ale neskončí na gauči, i když jsme zjistili, že právě pobyt v křesle jí jde nejlépe. Bude působit v chovu v chovatelské stanici Tradewinds Beagles, kde s ní už na jaro počítají jako s posilou svého výstavního týmu.

Nevím, kdo byl nakonec více překvapený, zda Heidi, když Judy poprvé vykoukla v Americe z přepravního boxu, my, když jsme se dozvěděli, jaká kariéra čeká na naše štěně, nebo Judy, když zahlédla naposledy sníh, pak přítmí přepravky, aby nakonec vyskočila do bujné zeleně.

Nás také pak udivil dvojí metr, jímž se v tomhle případě měří psům a lidem. Judy nemá vysokoškolský diplom, z angličtiny zvládá tak maximálně slůvko cookie, nemusela se drtit žádné fráze ani si vzít Američana jako v Zelené kartě (tu také nemá), dokonce ani nevyhrála ve vystěhovalecké loterii. Nebude nikde pracovat načerno, ani není významný sportovec. Je prostě jen Judy. Přesto ji nečekalo střetnutí s imigračním úředníkem, stačilo jen mít vyplněný petpas, což má každý náš pes.

Budeme naší fence v té dálce držet palce, pro český chov bíglů je to veliké vyznamenání. Když jsme pak viděli s jakou láskou a rychlostí se objevila na webu nové majitelky, byli jsme velmi dojati. Judy sama to prý zvládá velmi dobře, zvítězila její milá a bezproblémová povaha (klademe na ni důraz i u ostatních štěňat), podle slov paní McKeon prý z přepravního boxu vystoupila Judy velmi svěží a veselá, žádný jetleg na ni ani nedolehl. Možná to bude tím, že si o něm nic nestihla přečíst.

Malá Judy Větší Judy Velká Judy Hlava bíglí fenky Bígl v přepravním boxu


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek