Rabbit Run - chovatelská stanice plemene bígl

[Přeskočit navigaci]


Všichni jsme kamarádi

Vydáno 27.11.2005

Dnes k nám na osadu dorazila parta, na kterou jsme u nás v Údolí běsu hodně dlouho čekali, totiž kamarádi z Prahy. Jména jsou zbytečný, důležitý je přece, jak umíš zacházet se sekerou, lasem a zda máš dost očouzenej kotlík, a vůbec, esi si ten správnej kamarád. Tady je každýmu jedno, kolikanásobný jsi šampion a čeho, padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina. Takže bych vzpomněl jen jejich přezdívek : Dědek, Pinďa a Koza.

Výstavní sezóna už sice skončila, ale oni jsou, zima - nezima, úplně skalní, prostě si sbalej, a v sobotu musej z tý ubíjející šedi, z tý bezútěšnosti, jakou kolem sebe v Praze Na Hřebenkách mají, v sobotu prostě musej jet ven. Rádi jsme s nima u nás zalomili palce, pro kamarády, co maj v očích dálky, máme u nás místo vždycky. Oheň vesele praskal (u pece je v zimě fakt dobře), při Vlajce nám ukápla slza, a pak už jsme si jen povídali. O těch dálkách, toulání a ostatních kamarádech, co tam s náma bejt nemohli (naštěstí). Kousek té atmosféry se nám povedlo zachytit i na fotkách. Když hraje Vlajka, musíš prostě stát, i kdybys jedl zrovna závin. A když se ti nechce, tak my ti kamaráde pomůžeme. Protože to bys jinak nebyl žádnej kamarád a vyloučili bysme tě z osady. Čestný čundrácký.

Jen dole v tmách kol ohně slyšet smích To je ale hezký pejsek, můžu si ho vystavit? Mohl by být kratší


Bíglí novinky

Novoroční štěníci

V rodokmenu budou mít datum narození
1. 1. 2019. A doufáme, že jedničkami také budou.

Názor odjinud

Jejda, nejen my si myslíme, že bígl není hloupý.

Jaké bude naše štěně?

Každého zajímá, jakou bude mít právě to jeho štěně bígla povahu. To se dá samozřejmě lehce zjistit, ale chybí nám křišťálová koule. Lépe řečeno chybí nám druhá křišťálová koule, abychom zjistili, kam se zakutálela ta původní.

Spolehlivý lék na krize (na všechny)

Novináři jako o závod straší a ekonomové celého světa vymýšlejí, až se z nich kouří. My však víme, že lék proti krizi existuje.

Bígl a jeho povaha

O bíglech se někdy říkají a píší hrůzostrašné věci. Váš bígl bude ale takový, jakého si vychováte.

Archiv novinek